Skóra twarzy

Skóra twarzy – jakich produktów nie stosować do pielęgnacji twarzy

Skóra twarzy – nie ma wątpliwości, że skóra twarzy jest najbardziej wrażliwą częścią ciała. Stosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych to klucz, który umożliwi posiadanie gładkiej cery pozbawionej trądziku. Nie ma lepszego rozwiązania niż naturalne kremy do twarzy oraz płyny.

W drogeriach znajduje się mnóstwo produktów, które sprawiają, że narażamy się na liczne skutki uboczne. Podrażnienie, wysypka czy oparzenia to tylko część z nich. Dowiedz się, których z poniższych składników nigdy nie powinieneś nakładać na twarz nawet jeśli przygotowujesz kosmetyki domowej roboty.

Skóra twarzy a cukier

Robi się z niego peelingi złuszczające. Okazuje się jednak, że skóra na twarzy jest tak cienka, że ostre granulki cukru mogą ją trwale uszkodzić.

Gorąca woda

Gorący i orzeźwiający prysznic to coś, czego pragnie każdy po ciężkim dniu pracy. Twarzy nie można jednak traktować gorącą wodą, ponieważ usuwa ona naturalne sebum. Spowoduje to nadmierne wysuszenie.

Alkohol

Znany jest ze swoich właściwości antyseptycznych, ale warto pamiętać, że stosowany na twarz także może spowodować jej nadmierne przesuszanie.

Wazelina

Znalazła szerokie zastosowanie w pielęgnacji spierzchniętej skóry. Warto jednak pamiętać, że zastosowana po raz pierwszy może spowodować wysyp trądziku oraz suchość skóry.

Cytryna

Jest niezwykle zdrowa a w jej składzie zawiera się mnóstwo witaminy C. Niemniej jednak warto pamiętać, że może ona zaburzać równowagę pH na skórze twarzy.

Nadtlenek wodoru

To potężna substancja, która pomaga zapobiegać zakażeniom spowodowanym niewielkimi cięciami oraz oparzeniami. Jest to doskonały sposób leczenia trądziku. Nadtlenek wodoru może powodować reakcje zapalne i alergiczne

Balsam do ciała

Jak sama nazwa wskazuje balsam do ciała przeznaczony jest do pielęgnacji ciała a nie twarzy. Jest to ważne, ponieważ skóra na ciele jest grubsza i odporna na substancje stosowane w produktach kosmetycznych.

Lakier do włosów

Istnieje powszechne przekonanie, że lakier do włosów jest korzystny do leczenia trądziku i innych skaz skórnych. Zatka jednak pory i podrażni skórę twarzy, dlatego nie można go stosować.

Soda oczyszczona

Istnieje powszechne przekonanie, że doskonale złuszcza ona naskórek, ale jej konsystencja może powodować uszkodzenie skóry twarzy oraz podrażnienia.

Pasta do zębów

Jest stosowania do suszenia pryszczy. Faktycznie, świetnie sobie radzi z tym zadaniem, ale równie dobrze może nadmiernie podrażniać skórę wywołując na przykład chemiczne oparzenia.

Jeżeli uważasz, że nasze wskazówki okazały się pomocne nie zapomnij podzielić się nimi ze swoimi bliskimi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *