Zaburzenia funkcji nerek

Zaburzenia funkcji nerek? Oto sposób na domowe ich regenerowanie

Zaburzenia funkcji nerek? Choroba nerek to poważne schorzenie, w wyniku którego każdego roku na całym świecie ginie coraz więcej osób. Statystyki pokazują, że śmiertelność wynikająca z dolegliwości nerkowych jest wyższa niż w przypadku raka piersi lub raka gruczołu sutkowego. Społeczeństwo amerykańskie, bo wśród niego przeprowadzano badania, jest szczególnie podatne na choroby nerek. Wśród 26 milionów badanych osób aż 30% z nich ma problemy z prawidłową funkcją nerek. Informacje na ten temat opublikowane zostały w National Kidney Foundation.

Czy wiesz, że…?

Przeprowadzone jakiś czas temu badania dowiodły, że kamienie nerkowe, palenie tytoniu, otyłość oraz choroby sercowo-naczyniowe mogą wywoływać takie przewlekłe schorzenia jak cukrzyca oraz nadciśnienie tętnicze? To powinno wyjaśnić Ci dlaczego troska o nerki jest tak istotna.

Jeśli jednak te informacje są dla Ciebie niewystarczające przeczytaj do końca nasz artykuł.

Nerki są jednym z najważniejszych organów w ciele człowieka. Odpowiedzialne są za co najmniej kilka funkcji. To właśnie one oczyszczają krew z toksyn, utrzymują prawidłowy poziom elektrolitów, regulują poziom hormonów w organizmie, kontrolują ciśnienie krwi, stymulują produkcję nowych erytrocytów, wspierają prawidłową pracę kości. Bez prawidłowej pracy nerek organizm nie może normalnie funkcjonować.

Podejrzewasz u siebie zaburzenia funkcji nerek? Oto objawy, które najczęściej o nich świadczą:

  • zmęczenie i osłabienie
  • odczuwanie bólu podczas oddawania moczu
  • krew moczu
  • częste oddawanie moczu
  • opuchnięte oczy
  • uczucie pragnienia.

Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym możesz leczyć nerki medycyną alternatywną. Jak zwykle z pomocą przychodzą do Ciebie zioła, w których kryje się ogromna ilość prozdrowotnych substancji. W poniższej części artykułu opiszemy jednak tylko część z nich. Zapraszamy do dalszej lektury!

Kurkuma

Czy wiesz, że kurkuma to jedna z najpotężniejszych przypraw na świecie jeśli chodzi o właściwości przeciwzapalne? Oprócz zmniejszenia stanu zapalnego u chorych nerek, kurkuma zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi przez hamowanie skrzepów płytek krwi. Właściwości przeciwutleniające kurkumy są bardzo korzystne dla pracy nerek i wątroby.

Mniszek lekarski

Po tę roślinę sięgały nasze babcie oraz matki. Obecnie w dalszym ciągu nie wyszedł on jednak z łask współczesnego społeczeństwa. Niewiele osób wie, że jest to naturalny środek leczniczy zapobiegający retencji wody w organizmie. Dodatkowo jego właściwości pozwalają również znacząco obniżyć odczuwalność objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Roślina ta stymuluje także prawidłowy przepływ żółci.

Pietruszka

Stosujemy ją tak naprawdę każdego dnia. Niewiele osób wie jednak, że posiada silne właściwości moczopędne, dzięki czemu łagodzi obrzęki oraz przykre zaparcia. Poprawia funkcję całych nerek i utrzymuje je w dobrej kondycji. Wystarczy tylko wykonać z niej herbatę i regularnie po nią sięgać. Napar można stosować jako skuteczny środek zapobiegawczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *