Jak skutecznie powstrzymać wypadanie włosów

Jak skutecznie powstrzymać wypadanie włosów? Domowy sposób

Jak skutecznie powstrzymać wypadanie włosów? Przedwczesna utrata włosów to częsty problem pojawiający się w dzisiejszych czasach. Wbrew pozorom borykają się z nim nawet młodzi ludzie. Jest to zazwyczaj związane z nadmiernym stresem, ciążą, menopauzą lub niekontrolowaną utratą masy ciała. Oczywiście czynników, które wpływają na wypadanie włosów jest znacznie więcej i wszystkie mogą odgrywać równie istotną rolę.

Twój organizm znacznie bardziej odczuwa sytuacje stresowe niż Ci się wydaje. Manifestuje to właśnie poprzez wypadanie włosów i jest to proces zupełnie naturalny. Stres może wpływać również na rozchwianie gospodarki hormonalnej. Do czego to prowadzi? Przede wszystkim do pogorszenia stanu zdrowia, ale również do obniżenia własnej samooceny. Poczujesz się wycofany i nieatrakcyjny. Możesz oczywiście wydawać majątek na produktu do pielęgnacji włosów i profesjonalne zabiegi, ale nie zawsze sprostają one Twoim oczekiwaniom.

Jak skutecznie powstrzymać wypadanie włosów?

Co trzeba zrobić, gdy masz do czynienia z wypadaniem włosów i nie chcesz sięgać po komercyjne produkty do ich pielęgnacji? Wystarczy, że zastosujesz naturalne remedium. Znamy skuteczne lekarstwo, które poprawi Twój ogólny stan zdrowia i zapobiegnie przy okazji wypadaniu włosów. Mowa tu o liściach guawa. Ich właściwości wykazują zdolność do zatrzymania procesu wypadania włosów. Będą również stymulowały je do szybszego, zdrowszego i silniejszego wzrostu.

Liście Guawy są bogate w witaminę B, która jest niezbędna dla zdrowego i szybkiego rozwoju silnych włosów. Potrafi nie tylko stymulować ich wzrost, ale również wzmacniać cebulki i mieszki włosowe.

Przygotowanie

Wlej do garnka litr wody i dodaj garść liści guawy. Poczekaj aż mieszanina zacznie się gotować a od czasu do czasu ją pomieszaj. Później duś liście na małym ogniu jeszcze przez dwadzieścia minut. Na koniec odstaw mieszankę na bok i poczekaj aż ostygnie – dopiero wtedy możesz ją stosować. Masuj skórę głowy miksturą i pozostaw na kilka godzin. Następnie umyj włosy ulubionym szamponem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *