żelatyna

Żelatyna – naturalny sposób na zapalenie stawów, osteoporozę

Żelatyna – dzisiaj w aptekach można znaleźć pigułki na wszystko, począwszy od bólu głowy, poprzez skurcze żołądka, aż po cukrzycę i refluks. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do sięgania po łatwo dostępne środki komercyjne, że nawet nie zdajemy sobie sprawy przy jak wielu schorzeniach możemy zastąpić je zupełnie naturalnymi metodami dającymi dokładnie takie same efekty.

Jeśli chodzi o reumatyzm, zapalenie stawów oraz osteoporozę to wspólnym lekiem na wszystkie te schorzenia jest nic innego jak popularna żelatyna.

Żelatyna sposobem na reumatyzm, zapalenie stawów oraz osteoporozę

Wszyscy, którzy jej wypróbowali potwierdzają, że przynosi niesamowite efekty. Pierwsze można zauważyć już po kilku tygodniach. W tym artykule pokażemy Ci dokładnie jak możesz jej używać i wyjaśnimy dlaczego jest ona aż tak korzystna dla zdrowia. Warto jednak pamiętać, żeby kupując żelatynę zwracać uwagę na jej jakość – powinna być najwyższa i nie zawierać w swoim składzie dodatkowego cukru, kolorantów i ulepszaczy smaków.

Wystarczy rozcieńczyć jedną łyżeczkę żelatyny w wodzie i wypić przed snem. Jeżeli wolisz to zamiast wody możesz użyć naturalnego jogurtu lub soku. Kiedy żelatyna się rozpuści zauważymy, że staje się gęstsza. Jeśli Twoje problemy zdrowotne są bardzo zaawansowane możesz używać leku dwa razy dziennie, aby szybciej zauważyć lepsze efekty. Już po tygodniu powinieneś zauważyć poprawę w postaci zniwelowanego bólu oraz poprawy mobilności stawów. Cała kuracja powinna trwać nie dłużej nić 6 tygodni.

Żelatyna jest wytwarzana przez hydrolizę białka kolagenu, który jest podstawą ścięgien zwierząt, kości i chrząstki. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że spożywamy ten składnik poprzez takie produkty, jak mięso, cukierki, galaretki i nabiał.

Możemy się o tym przekonać czytając skład tych produktów. Żelatyna będzie na nich oznaczona nazwą E441. Z wiekiem produkcja kolagenu zanika, dlatego to właśnie osoby starsze najczęściej odczuwają ból stawów i kłopoty podczas poruszania się. Żelatyna jest więc szczególnie korzystna właśnie dla nich. Przywraca elastyczność, wzmacnia stawy i chrząstki.

Oto niektóre z najważniejszych korzyści zdrowotnych wynikających z żelatyny:

wzmacnia stawy i serce

poprawia funkcje mózgu

poprawia stan cery

zapewnia elastyczność oraz wzmocnienie ścięgien i więzadeł

zapobiega rozwojowi osteoporozy, zapalenia kości i stawów

poprawia stan skóry i włosów

przyspiesza leczenie dysplazji

Wszystkie informacje od producentów potwierdzają, że żelatynę pozyskuje się od bydła hodowlanego i świń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *