przebarwienia

Przebarwienia – przebarwiona skóra, domowy sposób na przebarwienia

Przebarwienia – istnieje wiele czynników, przez które na rękach i nogach pojawiają się przebarwienia. Do najczęstszych należą nadmierna ekspozycja na słońce, przewlekłe choroby, sucha skóra, częsty stres, niewłaściwy tryb życia, zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska a także częste stosowanie komercyjnych produktów do pielęgnacji skóry, w których znajduje się mnóstwo sztucznych chemikaliów.

Jedno jest pewne – aby przywrócić skórze jednolity koloryt konieczna jest cierpliwość a w niektórych przypadkach również spore inwestycje. Komercyjne kremy rozświetlające skórę bywają kosztowne, ale w tym miejscu warto również dodać, że nie zawsze są skuteczne. Trzeba pamiętać, że w dłuższej perspektywie stosowania mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jeśli nie chcesz narażać się na nadwyrężenia swojego budżetu a jednocześnie pragniesz ochronić swoją skórę przed ewentualnymi skutkami ubocznymi działania substancji zawartych w drogeryjnych preparatach poznaj alternatywne rozwiązania. Niektóre przedstawimy dzisiaj w niniejszym artykule.

Przepis, który tutaj podamy dedykowany jest osobom ze skłonnościami do przebarwień skórnych a także zmatowień i oznak przesuszenia. Warto dodać, że jest to sposób całkowicie naturalny a więc nie niosący za sobą ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Przebarwienia – składniki których potrzebujesz, aby usunąć przebarwienia

olej kokosowy

szczypta kurkumy

sok z ogórka

sok cytrynowy

soda oczyszczona

Przygotowanie jest banalnie proste. Wystarczy zmieszać te wszystkie składniki tak, aby otrzymać jednolitą, kremową konsystencję.

Również stosowanie nie powinno przynieść większych problemów. Pastę zastosuj na obszarze twarzy wykonując przy jej użyciu masaż. W celu uzyskania optymalnych efektów powtarzaj  zabieg regularnie.

Uwaga! Nigdy nie eksponuj skóry poddanej zabiegowi na ekspozycję słoneczną tuż po jego zakończeniu. Zawarty w składzie remedium sok z cytryny może spowodować wówczas dodatkowe przebarwienia. Odczekaj więc kilka godzin. Nie używaj środka również wtedy, kiedy na skórze masz otwarte rany i głębokie podrażnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *