odmładzające suplementy

Odmładzające suplementy – młody jęczmień, chlorella, spirulina

Odmładzające suplementy – paleta suplementów diety jest ogromna, jednak warto zwrócić uwagę na odmładzające suplementy o szczególnych właściwościach. Wybrane suplementy mają jeszcze jedną istotną cechę – są zielone, to ich wspólny mianownik.

Odmładzające suplementy diety

Suplementy są nie tylko modne ale i zdrowe, skuteczne i ciekawe. Do takich właśnie należy chronella, młody jęczmień, czy spirulina. Brzmią tajemniczo, tymczasem zwykle to zielony proszek, jaki dodajemy do koktajlu. Produkty te mają bogaty skład wyróżniający się zaletami dla zdrowia, poprawiają one wygląd skóry, spowalniają procesy starzenia się, oczyszczają z toksyn i usprawniają metabolizm.

Młody jęczmień

Ten suplement polecany jest przede wszystkim w dbałości o skórę. Zawiera mnóstwo witamin i minerałów, a zwłaszcza antyoksydantów. Zaledwie 2-3 tygodnie zażywania zapewnia skórze wyrównany koloryt i blask. Skóra staje się wówczas bardziej sprężysta co zawdzięcza witaminie B oraz żelazu.

Zielony jęczmień zawiera również dużo chlorofilu o działaniu odkwaszającym, to świetna alternatywa dla soku z cytryny. Ponadto ten suplement diety dostarcza nam błonnika rozpuszczalnego (z soku) i nierozpuszczalnego (z trawy) oraz aminokwasów. Działa na organizm przeciwutleniająco jak też przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo i przeciwwirusowo.

Chlorella

Ten preparat polecany jest celem oczyszczenia. To doskonała substancja uzyskiwana z zielonej algi należącej do rodziny zielenic. Zawiera spore dawki jodu, co wpływa pozytywnie na pracę tarczycy. Coraz częściej uznawana jest za naturalny antybiotyk, działa także przeciw grzybiczo i antywirusowo.

Pobudza ona wytwarzanie w organizmie białka o nazwie interferon, które ułatwia zwalczanie patogenów. Popularnie stosowana jest celem oczyszczenia organizmu z metali ciężkich. Pomaga też na problemy z koncentracją, pamięcią.

Konopie siewne

Wbrew mitom konopie siewne nie zawierają w sobie substancji psychoaktywnych. Zatem nie są narkotykami, są w pełni bezpiecznym suplementem. Obfitują w łatwo przyswajalne białko, kwasy tłuszczowe omega i kwas gamma linolenowy. Dzięki tym składnikom wykazują zdolność do regulacji poziomu cholesterolu we krwi i zapobiegają rozwojowi chorób układu krążenia.

Wspomagają też produkcje hormonów normalizując ich stężenie. Z praktycznych korzyści można wymienić pozytywny wpływ na wzmocnienie paznokci i wygląd skóry. Zawarty w nich błonnik sprzyja odchudzaniu, mimo iż nasiona konopi są dość kaloryczne.

Zielona kawa

Ziarna niepalonej kawy oraz sproszkowany wyciąg z tych ziaren zawierają sporo kwasu chlorogenowego, który jest antyoksydantem. Wspomaga on zarówno odmłodzenie, jak również odchudzanie. Ponadto zmniejsza wchłanianie cukrów z pożywienia w przewodzie pokarmowym, przez co przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. To także suplement dla osób zagrożonych cukrzycą, kamica nerkową i wieloma innymi chorobami. Zaleca się spożywanie dwóch filiżanek kawy dziennie.

Spirulina

Spirulina jest suplementem uzyskiwanym z alg morskich, składa się ona z białka oraz 8 egzogennych aminokwasów, beta-karotenu i witaminy B2. Łącznie znajduje się w niej aż 4 tysiące substancji aktywnych. Jest idealna na menopauzę, anemię i choroby układu krążenia. Dostarcza też witaminę F i kwas nukleinowy, które pomagają dotleniać komórki organizmu, dlatego też efektem jej stosowania są piękne włosy i paznokcie oraz młody wygląd skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *