rak

Rak – naturalne sposoby leczenia, przydatne wskazówki

Rak to główna przyczyna umieralności ludzi na całym świecie. Wciąż nie znaleziono skutecznego lekarstwa na tę chorobę. Dlatego właśnie zaleca się, aby nie bagatelizować swojego zdrowia i zapobiegać rozwojowi komórek nowotworowych na wszelkie możliwe sposoby. Przed tą śmiertelną chorobą może uchronić nas między innymi zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna.

Możesz również sięgnąć po nasze domowe remedium, które pobudza do pracy układ odpornościowy chroniąc dzięki temu przed rakiem. Okazuje się również, że ten lek ma właściwości, które mogą zabijać istniejące już komórki rakowe.

Składniki, których potrzebujesz:

350g aloesu

6 łyżek wódki

50 gram miodu

Jak przygotować?

Sparz liście aloesu i zdejmij wierzchnią ich warstwę. Umieść pozostałość w mikserze razem z innymi składnikami i mieszaj aż do uzyskania jednolitej masy. Przenieść mieszaninę do szklanego słoika.

Jak stosować?

Jedz jedną łyżkę trzy razy dziennie przed każdym głównym posiłkiem. Smak jest charakterystyczny i bardzo intensywny, ale przyzwyczaisz się do niego!

Rak – Przydatne wskazówki

Osoby palące powinny jak najszybciej pozbyć się nałogu. Stwierdzono, że nikotyna jest przyczyną ponad 30% nowotworów. Palacze znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka płuca. Warto również zacząć jeść zdrowo i być aktywnym fizycznie. Nadwaga i otyłość to bowiem kolejny czynnik sprzyjający rozwojowi komórek rakowych, zwłaszcza piersi i prostaty.

Należy również ograniczyć ekspozycję na promienie słoneczne. Opalanie może być bezpieczne, pod warunkiem zachowania umiaru. Należy zawsze używać kremów z filtrem, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Koniecznie trzeba także zachować ostrożność podczas współżycia płciowego, aby uniknąć zarażenia wirusem HPV wywołującym raka macicy i jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *