Portulaka pospolita

Portulaka pospolita – właściwości zdrowotne, zastosowanie w kuchni

Portulaka pospolita to pospolity chwast, który rośnie w większości ogrodów. Staramy się usilnie szukać sposobów, aby skutecznie się go pozbyć, ponieważ jego obecność wokół domu doprowadza nas do skrajnej irytacji. Być może dzieje się tak dlatego, że nie zdajemy sobie sprawy z licznych korzyści zdrowotnych jakie można osiągać, dzięki prawidłowemu wykorzystaniu tej rośliny. Kiedy się o nich dowiesz już nigdy nie potraktujesz portulaki żadnymi środkami chemicznymi.

Portulaka pospolita i jej właściwości zdrowotne

Na początek powinieneś się dowiedzieć, że roślina ta jest niezwykle bogata w witaminy oraz minerały, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Znajdziemy w niej mnóstwo żelaza wspomagającego prawidłową pracę kości. Ponadto jej właściwości wykazują zdolności do poprawy pracy układu odpornościowego.

Roślina ta jest niezwykle odporna na działanie wszelkich szkodliwych czynników zewnętrznych. Może przeżyć nawet ćwierć wieku. W jej składzie znajdziemy między innymi witaminę A, która zapewnia ochronę przed zachorowaniem na nowotwory. Znajdziemy w niej również kwasy tłuszczowe Omega-3, co znacząco poprawia stan zdrowia serca i skutecznie chroni przed zawałami oraz udarami. Co najważniejsze, z racji faktu, że portulaka uważana jest za chwast niewiele osób zwraca na nią uwagę, dlatego jest w pełni naturalna! Nie trzeba więc martwić się o skutki uboczne wynikające z jej stosowania.

Jako dodatkowy bonus od portulaki otrzymujesz również świetny smak, który na pewno przypadnie Ci do gustu. Chrupiąca tekstura liści sprawi, że nie będziesz dłużej zastanawiał się czy naprawdę warto dodać tę roślinę do swojej codziennej diety. Jej wykorzystanie jest nieograniczone. Można zastąpić nią szpinak lub dodać do smacznych, pożywnych kanapek. Duża zawartość białka doda Ci energii na cały dzień.

Jeśli uważasz, że artykuł jest przydatny, podziel się nim z przyjaciółmi i rodziną. Będą Ci wdzięczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *