Najskuteczniejszy sposób na problemy skórne – domowe sposoby

Najskuteczniejszy sposób na problemy skórne – środki ziołowe są skuteczne w walce z szerokim spektrum problemów dermatologicznych – okazuje się, że nie zawsze trzeba decydować się na środki chemiczne, które oczywiście pomagają, ale nie eliminują problemu. Można zastanowić się zanim się je weźmie albo po prostu wspomagać się dodatkowo naturalnymi metodami. Oto niektóre z nich na problemy skórne.

Olej z drzewa herbacianego na trądzik

Częstą infekcją skóry, która występuje zwykle podczas dojrzewania jest trądzik – można zaradzić na niego olejkiem z drzewa herbacianego. Według amerykańskiego stowarzyszenia farmaceutycznego, olej z drzewa herbacianego wykazał znaczną poprawę w przypadku tej dolegliwości po upływie trzech miesięcy jego stosowania.

Wykazano również niższą częstość występowania działań niepożądanych, takich jak podrażnienie, uczucie pieczenia, suchość i świąd. Właściwość przeciwzapalną terpenów roślinnych i odpowiadających im alkoholów jest odpowiedzialna za to działanie. Olej powinien być stosowana miejscowo i nie powinien być przyjmowana wewnętrznie, ponieważ może prowadzić do zatrucia.

Czosnek na zakażenia bakteryjne i grzybicze

Właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe czosnku odgrywają kluczową rolę w leczeniu szerokiego wachlarza infekcji bakteryjnych i grzybiczych, takich jak infekcje grzybów paznokciowych, infekcje grzybicy i stóp. Czosnek zawiera składniki mającedziałanie przeciwgrzybicze. Powinieneś szukać tej substancji chemicznej przy zakupie maści w celu zaradzenia infekcji grzybiczej.

Jednakże, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmią piersią, warto unikać spożywania czosnku w swojej diecie, ponieważ uważa się go za niekorzystny. Możesz użyć soku z pokruszonego czosnku w dotkniętym obszarze dwa razy dziennie i oczyścić go wodą po 30 minutach.

Najskuteczniejszy sposób na problemy skórne – kozieradka do zapalenia skóry

Kozieradka zawiera śluz, substancję, która po zastosowaniu miejscowo działa jako zmiękczacz skóry (wykazuje działanie łagodzące i zmiękczające). Śluzowina szybko pęcznieje po dodaniu wody i łagodzi suchą i zapalną skórę.

Stosuj pastę z kozieradki zmieszana z wodą miejscowo, aby naturalnie poradzić sobie z zapaleniem skóry.

Najskuteczniejszy sposób na problemy skórne – aloe vera na oparzenia i rany

Od wieków aloe vera stosowana jest w leczeniu ran i oparzeń. Zmniejsza swędzenie i pieczenie, a także pomaga w leczeniu przewlekłego owrzodzenia kończyn i odmrożeń. Kwas salicylowy obecny w aloesie działa jako środek przeciwbólowy i przeciwzapalny poprzez zahamowanie syntezy prostaglandyn. Jednak w niektórych przypadkach może powodować alergiczne kontaktowe zapalenie skóry.

Najskuteczniejszy sposób na problemy skórne – liście kapusty na łuszczycę

Liście kapusty łagodzą objawy łuszczycy – zawierają dużą ilość siarki, która zmniejsza podrażnienie i stan zapalny skóry u pacjentów z łuszczycą.

Zrób okład – umyj kilka liści kapusty, rozgnieć je na pastę i  rozgrzej. Zastosuj tę pastę na skórę, aby zapobiec podrażnieniu i swędzeniu skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *