olejek arganowy

Olejek arganowy – 9 powodów dla których olej arganowy jest warty uwagi

Olejek arganowy uzyskujemy z drzewa arganowego, które rosną w Maroko. Owoce są tak pożywne, że kozy wspinają się na drzewa, aby spożyć jego owoce. W owocach znajdują się orzechy z których powstaje olej arganowy. Od starożytności korzystano z jego właściwości, głównie do zastosowań leczniczych oraz dla poprawy urody.

Lasy arganowe w Maroko zostały wpisane do listy rezerwatów UNESCO w 1998 roku. Wszystko ze względu na ograniczenie produkcji olejku arganowego w suplementach diety, produktach na gojenie się ran oraz szeroką gamę produktów do pielęgnacji skóry, a w szczególności włosów.

Olejek arganowy posiada wiele właściwości oraz witamin. Olej arganowy jest bogaty w witaminy A, C i E oraz przeciwutleniacze, kwasy linolowe oraz kwasy tłuszczowe omega-6. Stosując go na skórze, może poprawić jakość skóry oraz poprawić wygląd włosów. Z tego względu olejek arganowy znajduje się w większości preparatów kosmetycznych.

olejek arganowyRewelacyjną informacją dla Ciebie jest fakt, że jeżeli chcesz wykorzystać wspaniałe właściwości olejku arganowego, nie potrzebujesz wydawać setek złotych na różne preparaty do włosów lub skóry, ponieważ wystarczy ci sam olejek aranowy! Musisz pamiętać, że kupując sam olejek arganowy masz 100% jego właściwości, a nie kilka proces. Pamiętaj, że wszystkie kosmetyki przechodzą długą drogę więc muszą kosztować dużo, sam olejek arganowy jest dużo tańszy.

Musisz pamiętać, aby kupić prawdziwy olej arganowy, a nie podróbę!

Jak sprawdzić czy olejek arganowy jest oryginalny, a nie zanieczyszczona podróbka?

Kupując olejek arganowy zapoznaj się z listą składników. Oryginalny olej arganowy powinien składać się w 100% z samego siebie. W przeciwnym wypadku olejek arganowy może być wymieszany z wodą. Dodatkowo mniejsza ilość samego oleju arganowego może informować o tym, że znajdują się w nim substancje zapachowe oraz konserwanty.

Nie kupuj olejku arganowego w jasnych i plastikowych buteleczkach. Oryginalny olej arganowy powinien być zapakowany w ciemnej i szklanej butelce, zazwyczaj jest to ciemno bursztynowa buteleczka. Olejek arganowy w jasnych lub plastikowych butelkach traci swoje właściwości!

Sprawdź jego zapach. Olejek arganowy charakteryzuje się lekkim orzechowym aromatem. Po nalaniu go na skórę, szybko traci swój aromat.

Sprawdź konsystencję, która musi być gładka i mało lekko wodnista.

Sprawdź czy olej arganowy posiada jakieś certyfikaty oraz czy jest produkowany w Maroko. Jednym z certyfikatów jaki powinien posiadać to ECOCERT.

Olejek arganowy do zastosowań kosmetycznych nie jest palony więc nie nadaje się do gotowania. Olej arganowy do celów kosmetycznych posiada wszystkie swoje właściwości, więc pozytywnie będzie wpływał na Twoje włosy.

Olejek arganowy, czyli 9 powodów dla których olej arganowy wesprze twoje włosy

1. Pozbądź się łupieżu i suchej skóry na głowie

Olej arganowy ze względu na fakt, iż posiada dużo witaminy E oraz przeciwutleniacze, doskonale nadaje się do zwalczania łupieżu oraz problemy suchej skóry na głowie. Kwasy tłuszczowe zawarte w olejku zapobiegają stanom zapalnym oraz doskonale nawilżają skórę.

Łupież oraz sucha skóra na głowie jest powszechnie spotykanym problemem. Powodem takiego stanu rzeczy jest używanie szamponów, które są szprycowane środkami chemicznymi, te zaś wpływają na wysuszanie skóry na głowie. Sucha skóra powoduje łuszczenie się naskórka, który widoczny jest jako łupież.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie swoje skóry na głowie poprzez nasmarowanie rąk 5-6 kroplami olejku arganowego, a następnie dokładnie masuj skórę na głowie. Natartą skórę zabezpiecz zakładając czepek i poczekaj do wchłonięcia olejku w skórę (najlepiej całą noc). Proces wykonuj 2 razy w tygodniu, a pozbędziesz się łupieżu.

2. Olejek arganowy – odżywka dla Twoich włosów

Olej arganowy może być stosowany na włosy jako odżywka lub środek na rozdwajające się końców. Dodatkowo zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Swoją pielęgnację rozpocznij od jednej kropli rozprowadzonej na ręce. Dokładnie wycieraj ręce o włosy, w szczególności zadbaj o dokładną pielęgnację na ich końcówkach. Na samym końcu wsmaruj olejek arganowy w skórę głowy.

Zdecydowana większość osób, które stosują olejek arganowy do pielęgnacji włosów stwierdza, że ich włosy są silniejsze, nie elektryzują się, otrzymują zadowalający blask, a same włosy stają się miększe i łatwiejsze w utrzymaniu.

3. Chroń włosy przed ciepłem suszarki

olej arganowyW odróżnieniu od wielu produktów do stylizacji włosów, olejek arganowy nie posiada chemii, która negatywnie wpływa na włosy. Olej arganowy ze względu na swoje właściwości, wzbogaca włosy swoimi korzystnymi właściwościami, odżywia je i regeneruje.

Jeżeli chcesz skorzystać z prostownicy lub suszarki, rozsmaruj 2-3 krople olejku na swoje włosy. Następnie za pomocą szczotki rozprowadź olejek od nasady do końcówek włosów. W ten sposób zabezpieczysz swoje włosy przed szkodliwym działaniem ciepła z urządzenia do stylizacji włosów.

4. Olej arganowy leczy suche i łamliwe włosy

Olejek arganowy może być stosowany jako naturalny lek do biologicznej odnowy włosów. W przypadku, gdy Twoje włosy są suche i łamliwe, to raz w tygodniu wykonaj poniższy zabieg. Nałóż kilka kropel na ręce, a następnie wcieraj olejek w włosy. Pozostaw olejek do rana, następnie umyj dokładnie głowę. powtarzaj tą czynność raz w tygodniu, a w niewielkim odstępie czasu zauważysz jak Twoje włosy stają się wilgotniejsze, ładniejsze i silniejsze.

5. Zabezpiecz włosy podczas pływania

Na basenie dbają o czystość wody i niestety wykorzystują do tego celu szkodliwe dla włosów chemikalia. Tak samo szkodliwa jest sól morska jeżeli pływasz w morzu. Olejek arganowy nakładany na włosy działa jak bariera nie do przebicia dla chloru oraz soli morskiej. Kilka kropel olejku arganowego wcieraj w włosy przed każdym wejściem do wody.

Po każdorazowej kąpieli dokładnie umyj swoje włosy i zabezpiecz olejkiem arganowym. Po nałożeniu rękoma olejek na włosy, dokładnie rozczesz włosy w celu równomiernego rozprowadzenia olejku na całej długości włosów. Pamiętaj, aby unikać nagrzewnicy, prostownicy w celu zachowania odpowiedniej wilgotności swoich włosów.

6. Olejek arganowy leczy wypadające włosy

Bardzo częstym problemem spotykanym przez kobiety jest utrata włosów. Jeżeli pod prysznicem lub w umywalce widzisz co raz więcej włosów, nie bagatelizuj tego problemu! Jako, że problem nie dotyka tylko kobiet, to mężczyźni również powinny mieć się na baczności. Olejek arganowy jest doskonałym środkiem na zatrzymanie procesu wypadania włosów, ale również może wspierać porost włosów.

Na lecznicze właściwości oklejka arganowego były przeprowadzane badania. Udowodniono w nich, że prawie 45% osób, które brały udział w badaniach odnotowały, że ich włosy nie wypadają, a nawet zaczęło ich rosnąć więcej. Za taki stan rzeczy ujęli, że wszystko spowodowane jest dużą ilością wartościowych składników odżywczych znajdujących się w olejkach arganowych.

W przypadku leczenia wypadania włosów, kilka kropel olejku arganowego umieść na ręce i okrężnymi ruchami wcieraj w głowę. Wcieranie olejku wykonuj przez 15 minut. W ten sposób wpłyniesz na poprawę krążenia krwi do mieszków włosów, a w konsekwencji na poprawę ich jakości. Czynności wykonuj trzy razy w tygodniu, a zauważysz, że twoich włosów będzie co raz mniej na umywalce, w wannie czy pod prysznicem.

7. Olej arganowy zadba o twoje loki

Stosując olejek arganowy do pielęgnacji włosów możesz zadbać, aby Twoje loki były wyraźniejsze, piękniejsze i silniejsze. Kilka kropel olejku wcieraj w włosy, a następnie wyciśnij włosy w ręczniku z mikrofibry. Czynności powtarzaj od końcówek do korzeni włosów. Po kilku tygodniach zauważysz zaskakujące rezultaty.

8. Zadbaj o blask i połysk swoich słów

Olejek arganowy może stosować również w przypadku, gdy chcesz, aby Twoje włosy wyglądały rewelacyjnie. Wystarczy, że będziesz smarowała swoje włosy raz w tygodniu. Pamiętaj, że olejek arganowy w ten sposób będzie wchłaniał się w włókna włosów, dostarczając im niezbędnych składników odżywczych. Twoje włosy będą piękne przez długi czas.

9. Olejek arganowy chroni przed słońcem

Nakładając olejek arganowy na swoje włosy zadbasz o zatrzymanie odpowiedniej wilgotności swoich włosów, a w konsekwencji zabezpieczysz je przed uszkodzeniem powstałym w skutek nadmiernego nasłonecznienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *