napoje energetyczne

Napoje energetyczne zawierają spermę i mocz byka!

Napoje energetyczne zawierają składnik ekstrahowany z moczu i nasienia byka. Badania wykonane przez Longhorn Cattle Company, którzy badali najpopularniejsze marki napojów energetycznych, takich jak Red Bull czy Monster, itp. W badaniach odkryli, że napoje energetyczne w rzeczywistości zawierają nasienie byka.

napoje energetyczneGłównym składnikiem, który był badany to Tauryna. Tauryna pochodzi z łacińskiego Taurus, co oznacza byka. Po raz pierwszy została ona wyizolowana w żółci wołu w 1827 roku, przez australijskich naukowców Friedrich TIEDEMANN i Leopold Gmelon.

Tauryna występuje w wątrobie oraz nasieniu i moczu byków. Powstaje więc pytanie, czy na pewno tauryna pochodzi z tych źródeł? Nie ukrywajmy, ale wytworzenie tauryny w warunkach laboratoryjnych również jest możliwe. Pytanie, czy w napojach energetycznych występuje więc Tauryna z nasienia i moczu byka, czy może jest pochodzenia laboratoryjnego?

Napoje energetyczne – tajemniczy składnik?

Tauryna jest organicznym związkiem chemicznym z grupy aminokwasów biogennych. Uznaje się, że tauryna wykorzystywana w napojach energetycznych jest tauryną syntetyczną, która również dodawana jest do odżywek dla sportowców. W składzie samej tauryny znajdziemy jeszcze takie jak kofeina, glukuronolakton i inne substancje.

Uważacie, że tautyna w napojach energetycznych pochodzi od nasienia i moczu byka, a może jest wytwarzana laboratoryjnie? W każdym bądź razie daje dużo do myślenia, czy aby na pewno warto sięgać po tego typu napoje energetyczne.

U źródeł tych informacji znajduje się również film, który publikujemy poniżej.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *