Naturalna herbata na bezsenność

Naturalna herbata na bezsenność – skuteczniejsza niż tabletki nasenne!

Naturalna herbata na bezsenność – zdrowy sen to podstawa dobrego stanu zdrowia i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nowoczesny, szybki tryb życia sprawia jednak, że ludzie żyją w ciągłym stresie, nie są aktywni, mają niezdrowe nawyki żywieniowe a to poważnie wpływa na jakość snu. Długotrwałe prowadzenie takiego trybu życia powoduje liczne problemy zdrowotne począwszy od braku koncentracji, poprzez niestrawność aż po nadciśnienie tętnicze i wiele, wiele innych.

Naturalna herbata na bezsenność

Większość osób, które mają świadomość swojego problemu sięgają po tabletki nasenne, które uspokajają nerwy i pozwalają szybciej zasnąć. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie jednak medycyna alternatywna. Ajurwerda od wieków stosuje w leczeniu bezsenności herbatę bananowo cynamonową, która jest niezwykle skuteczna i której przepis znajdziecie poniżej.

Banany, zwłaszcza ich skórki, są bogate w magnez i potas. Kombinacja tych minerałów pozwala rozluźnić mięśnie a w efekcie przyspieszyć zasypianie. Magnez zapobiega także zaburzeniom snu. W rzeczywistości jest to jeden z najlepszych sposobów na relaks. Banany stosowane do sporządzenia herbaty muszą być ekologiczne, niepryskane i niemodyfikowane genetycznie!

Naturalna herbata na bezsenność – przygotowanie trwa krócej niż dziesięć minut. A wszystko, czego potrzebujesz to:

  • jeden banan
  • jedna szklanka wody
  • cynamon do smaku

Jak wykonać? Najpierw należy obciąć obydwa końce bananów. Następnie wkładamy wszystkie składniki do garnka i zalewamy wodą gotując przez dziesięć minut. Płyn odcedzamy i dodajemy cynamon, aby poprawić smak i właściwości usypiające. Napój należy wypić na godzinę przed pójściem do łóżka. Efekty są spektakularne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *