Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ocet jabłkowy jako remedium na walkę ze zgagą i niestrawnością

Zgaga zwykle spowodowana jest kwaśną treścią żołądkową. Kiedy ta cofa się do przełyku odczuwane jest silne pieczenie w okolicy klatki piersiowej. Jest to dolegliwość niezwykle niekomfortowa. Zdarza się, że powoduje także fizyczny ból.

Oczywiście uczucie zgagi może być również skutkiem spożywania wielu potraw i napojów o wysokiej zawartości tłuszczu, czekolady, kawy i napojów gazowanych. Zdarza się, że jej częste występowanie jest spowodowane także nadwagą i otyłością. Pacjenci sądzą, że problem nawraca zwykle również w momentach wzmożonego stresu. Dolegliwość ulega zaostrzeniu w momencie częstego palenia tytoniu, nadużywania alkoholu, zażywania narkotyków i prowadzenia niektórych form aktywności fizycznej.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Ocet jabłkowy na zgagę

Borykając się ze zgagą i licząc na pomoc ze strony specjalisty medycyny można być pewnym, że zaleci on stosowanie środków zobojętniających sok żołądkowy. Czasami jednak warto pokusić się o stosowanie naturalnych form leczenia. Tutaj z pomocą przychodzi nam ocet jabłkowy, którego skuteczność chwali wielu pacjentów.

Badania medyczne dowodzą, że zgaga pojawia się w momencie cofania kwasu żołądkowego do przełyku. Ocet jabłkowy zawiera kwas octowy, który jest znacznie słabszy niż stosowany w lekach kwas chlorowodorowy. Dzięki niemu właśnie w sposób zupełnie bezpieczny można obniżyć zawartość kwasów w żołądku, nie narażając się na dalsze dolegliwości zdrowotne.

Ocet jabłkowy zapobiega również gromadzeniu się tłuszczu w organizmie, co pozwala skutecznie walczyć ze zgagą osobom cierpiącym z powodu otyłości.

Wspomnieliśmy już wcześniej, że nadwaga i otyłość mogą być przyczyną pojawienia się zgagi. Podobnie jest z nikotyną, która zwiększa pH w przełyku. To dlatego, że nikotyna obniża ciśnienie panujące w przełyku. Na szczęście ocet jabłkowy doskonale sobie z tym radzi.

Nowa teoria medyczna dotycząca powstawania zgagi

Nowe badania medyczne dowodzą, że zgaga, wbrew obiegowej opinii, nie jest spowodowana nadmiarem kwasu w żołądku, ale jego brakiem. Zdarzały się przypadki, kiedy to pacjenci z objawami zgagi mieli znaczne niedobory kwasu żołądkowego, o czym świadczą badania. Często efektem tego było właśnie pojawienie się uczucia pieczenia w przełyku.

Pacjenci, którzy cierpią z powodu zgagi bardzo często uważają, że ocet jabłkowy przywraca im równowagę kwasową w żołądku, a problemy związane z przykrym pieczeniem niemalże natychmiast ustępują.

Jak stosować ocet jabłkowy do walki ze zgagą i niestrawnością.

To bardzo proste. Wystarczy tylko, aby przy każdym posiłku wypić specjalną mieszankę, w skład której wchodzi szklanka wody z dodatkiem dwóch łyżek octu jabłkowego. Według zgromadzonych danych jest to jedno z najskuteczniejszych remediów na walkę z przykrymi dolegliwościami spowodowanymi właśnie uczuciem pieczenia, czyli zgagą.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *