zapalenie wątroby

Zapalenie wątroby – domowe środki na złagodzenie objawów żółtaczki

Zapalenie wątroby lub żółtaczka to częste zaburzenia czynności wątroby, które mogą wynikać z nieprawidłowego stanu zdrowia. Zwykle osoba z żółtaczką cierpi na bóle głowy, niewielką gorączkę, nudności i wymioty, utratę apetytu – odczuwa swędzącą skórę i ogólne zmęczenie. Skóra i białe oczy stają się żółte, stołki bledną i mocz staje się ciemny.

Współczesny system medycyny, alopatia nie ma lekarstwa na żółtaczkę – w rzeczywistości wielu lekarzy zaleca pacjentom, aby mieć wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i unikać tłustej żywności . Przepisują też lekarstwa, które stanowią jedynie objawową ulgę. Są jednak osoby, które twierdzą, że takie objawy można łagodzić również naturalnie. Oto kilka naturalnych środków zaradczych na problemy z wątrobą.

Neem na zapalenie wątroby

Neem zawiera kilka składników, które wykazały działanie przeciwwirusowe. Czyni to produkt użytecznym w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby. Mówi się, że jest w stanie zniszczyć toksyny wytwarzane w wątrobie. Najlepszym sposobem na skorzystanie z neem jest zrobienie soku przy użyciu umytych liści.

Przepis –  wymieszaj około 30 ml tego soku z połową objętości miodu i stosuj wcześnie rano na pusty żołądek przez tydzień.

Amla i cytryna na zapalenie wątroby

Amla czyli indyjski agrest jest bardzo bogatym źródłem witaminy C. Ta witamina ma silne działanie antyoksydacyjne, co pomaga zmniejszyć uszkodzenia wątroby spowodowane reakcjami wolnych rodników. Konsumpcja soku amla regularnie może pomóc odzyskać siły i zmniejszyć dolegliwości żółtaczki. Jeśli nie można aktualnie skorzystać z agrestu indyjskiego  – sok z cytryny jest alternatywnym środkiem zaradczym. Sok z cytryny zawiera również witaminę C, która nadaje mu funkcję hepatologiczną (ochronną dla wątroby).

Arjuna na zapalenie wątroby

Kora drzewa Ardżuna jest najbardziej znana ze swego działania na sercu i w układzie moczowym. Jednak zawarte w nim alkaloidy mają zdolność regulowania produkcji cholesterolu w wątrobie, co sprawia, że ​​jest cennym lekiem przeciw zapaleniu wątroby. W rzeczywistości jest to jeden z ważnych składników Liv.52, jednej z najbardziej popularnych marek leków ajurwedyjskich na żółtaczkę.

Przepis – potrzebujesz około pół łyżeczki proszku Arjuna (który jest dostępny w sklepach) i wymieszaj go z kilkoma kroplami masła klarowanego (ghee), aby utworzyć pastę. Stosuj 2 razy dziennie.

Guduchi na zapalenie wątroby

Guduchi lub Amrit to zioło, które jest obecnie w centrum uwagi, ponieważ działa przeciwcukrzycowo –  jest również bardzo skuteczne, nawet w leczeniu żółtaczki. Niektóre badania na zwierzętach wykazały, że Guduchi pomaga zapobiegać uszkodzeniom komórek wątrobowych i faktycznie sprzyja regeneracji tych komórek. To hepatogenne działanie Guduchi sprawia, że ​​jest dobrym ziołowym lekiem przeciw żółtaczce.

Przepis – stosuj około jednej łyżeczki proszku Guduchi dwa razy dziennie.

Pomidor również na zapalenie wątroby

Czerwony kolor pomidora wynika z pigmentu, który zwany jest likopenem. Substancja ta nadaje nie tylko barwę – ma również ważną rolę w zmniejszaniu uszkodzenia tkanek w wątrobie. Picie szklanki świeżego soku pomidorowego na pusty żołądek każdego ranka jest zalecane u osób z żółtaczką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *