liście guawy

Liście guawy na zmarszczki, trądzik, przebarwienia i skórne alergie!

Liście guawy – problemy skórne to popularny problem zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn niezależnie od wieku. Wiele osób boryka się z trądzikiem, zaczerwienieniami, zmarszczkami, ciemnymi plamami. Każdy, kto ma z tym do czynienia doskonale wie jak kosztowne bywają komercjalne zabiegi i produkty mające na celu przywrócenie skórze idealnego wyglądu. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na tak duże wydatki zwłaszcza, że efekty nie zawsze są zadowalające. W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę liście guawy i ich korzystny wpływ na pielęgnację skóry.

Pokażemy Ci jak je stosować, aby osiągnąć najlepsze efekty. Sięgnij po nie jeśli chcesz wyeliminować zmarszczki, wyleczyć trądzik, rozjaśnić ciemne plamki i złagodzić atopowe zapalenie skóry.

Liście guawy – eliminacja zmarszczek

Naukowo udowodniono, że liście guawy są jeszcze korzystniejsze niż owoce. Zawierają właściwości przeciwrakowe i mogą z powodzeniem zniszczyć wolne rodniki w organizmie. W rezultacie stanowią silną oręż  przeciwzmarszczkową.

Liście guawy – leczenie trądziku

Okazuje się, że liście guawy są bardzo korzystne, jeśli chodzi o trądzik, ponieważ mają bardzo silne właściwości antybakteryjne. Wyeliminują wypryski i poprawią ogólny stan skóry.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia przestaną być Twoim problemem dzięki właściwością liści guawy, które stanowią doskonały środek tonizujący, łagodzący i eliminujący bakterie.

Leczenie Atopowego Zapalenia Skóry

Liście guawy okazały się niezwykle skuteczne w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Łagodzą zaczerwienienie i podrażnienie. Posiadają właściwości antyalergiczne zapobiegające produkowaniu histaminy.

Sposób leczenia:

Do atopowego zapalenia skóry potrzebujesz liści suszonych. Najpierw rozdrobnij je na mniejsze części i dodaj do wanny podczas kąpieli. Zredukujesz świąd i towarzyszący Ci dyskomfort.

W innych przypadkach weź kilka liści gujawy, posiekaj i dodaj do garnka z gorącą wodą. Po zaparzeniu woda przybierze odcień brązowy. Kiedy tylko się schłodzi będzie gotowa do użycia. Weź bawełnianą szmatkę, namocz w naparze i umyj nią twarz lub problematyczne obszary. Pozostaw na kwadrans i spłucz ciepłą wodą. Wykonuj ten zabieg dwa razy w tygodniu a problemy znikną na dobre!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *