wątroba

Wątroba – jak chronić i oczyszczać wątrobę, oczyszczanie

Wątroba to jeden z najważniejszych organów, który bierze udział w licznych funkcjach fizjologicznych i metabolicznych. Jej głównym zadaniem jest neutralizacja toksyn, zwalczanie infekcji, synteza białek oraz hormonów. Ma aż pięćset różnych zadań do wykonania i każde jest na równi ważne.

Wątroba – musisz to wiedzieć!

Jak już wspomniano wątroba to jeden z najważniejszych narządów, dlatego aby utrzymać ją w dobrej formie konieczne jest jej regularne oczyszczanie. Wątroba bierze udział w usunięciu toksyn, leków i alkoholu z krwi, pozwoli na lepsze magazynowanie witamin oraz minerałów a także przekształci cukier w energię, której potrzebujemy do normalnego funkcjonowania.

Wątroba produkuje również żółć, która jest niezbędna przy trawieniu tłuszczów. To właśnie ona odpowiada również za rozkład hemoglobiny, insuliny i wielu innych hormonów. Niszczy także stare, szkodliwe czerwone krwinki, które przestają pełnić swoją funkcję w organizmie. Wątroba to organ wyjątkowy, ponieważ jako jeden z nielicznych potrafi się zregenerować. Działa niczym swoisty filtr ochronny przeciw toksynom. Widać więc, że troska o jej stan jest naprawdę istotna.

Jak chronić i oczyszczać wątrobę?

Kluczowe jest wdrożenie w swoje codzienne nawyki odpowiedniego planu żywieniowego. Dieta powinna być bogata w owoce i warzywa, zdrową żywność i dużą ilość czystej, mineralnej wody. Jeśli jesteś przyzwyczajony do jedzenia niezdrowych produktów lub gotowych dań to bardzo możliwe, że i Twoja wątroba przestaje funkcjonować prawidłowo. Mając takie nawyki szybko znajdziesz się także w grupie pacjentów podwyższonego ryzyka zachorowań na liczne schorzenia medyczne. Mowa tu między innymi o wirusowym zapaleniu wątroby typu A,B i C, marskości i stłuszczeniu wątroby a także wielu innych chorobach, których skutki mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Jeśli chcesz tego uniknąć przeprowadzaj regularnie detoksykację. Pokażemy Ci jak robić to w sposób prosty i przede wszystkim poprawny.

Poniżej znajdziesz przepis na lekarstwo, którego celem jest oczyszczanie jelit i wątroby z wszelkich szkodliwych toksyn. Wszystko czego potrzebujesz to szklanka rodzynków i odrobina wody. Oto krótki poradnik, z którego dowiesz się co powinieneś zrobić.

Składniki, których potrzebujesz:

1 szklanka rodzynek

3 szklanki wody

Sposób użycia

Najpierw dokładnie umyj rodzynki w wodzie. Weź garnek i umieść w nim rodzynki zalane trzema szklankami wody. Musi jej być trzykrotnie więcej, dlatego jeśli planujesz większą ilość leku to trzymaj się tych proporcji. Doprowadź wszystko do wrzenia i gotuj przez dwie minuty. Następnie zdejmij z ognia. Zostaw rodzynki na 24 godziny a następnie rozpocznij spożywanie mikstury każdego ranka na czczo. Może być zimna lub gorąca – to nie ma większego znaczenia. Pierwsze efekty będą widoczne już po dwóch dniach, ale kurację kontynuuj przez siedem dni.

Komentarze

  1. No i taka właśnie jest przydatność takich artykułów.Ciężko było napisać ile się tego „spożywa”, nie?

  2. Opisuje ktoś rewelacje tolko do końca nie wyjaśnia sprawy,co dalej z tym zrobić. Ile tego pić,co robić z rodzynkami ,czy nie trzeba ich zmiksować.Niech się odezwie ten mądrala co to proponuje!!!

  3. „Autor” tego tekstu po prostu przetłumaczył z angielskiego tekst z filmiku, który znalazłam na You Tube. Nie napisał ile należy wypić tego napoju, bo tam też nie zostało to podane. Takie rzetelne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *