Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Wątroba – jak chronić i oczyszczać wątrobę, co musisz wiedzieć o wątrobie

Wątroba to jeden z najważniejszych organów, który bierze udział w licznych funkcjach fizjologicznych i metabolicznych. Jej głównym zadaniem jest neutralizacja toksyn, zwalczanie infekcji, synteza białek oraz hormonów. Ma aż pięćset różnych zadań do wykonania i każde jest na równi ważne.

Wątroba – musisz to wiedzieć!

Jak już wspomniano wątroba to jeden z najważniejszych narządów, dlatego aby utrzymać ją w dobrej formie konieczne jest jej regularne oczyszczanie. Wątroba bierze udział w usunięciu toksyn, leków i alkoholu z krwi, pozwoli na lepsze magazynowanie witamin oraz minerałów a także przekształci cukier w energię, której potrzebujemy do normalnego funkcjonowania.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Wątroba produkuje również żółć, która jest niezbędna przy trawieniu tłuszczów. To właśnie ona odpowiada również za rozkład hemoglobiny, insuliny i wielu innych hormonów. Niszczy także stare, szkodliwe czerwone krwinki, które przestają pełnić swoją funkcję w organizmie. Wątroba to organ wyjątkowy, ponieważ jako jeden z nielicznych potrafi się zregenerować. Działa niczym swoisty filtr ochronny przeciw toksynom. Widać więc, że troska o jej stan jest naprawdę istotna.

Jak chronić i oczyszczać wątrobę?

Kluczowe jest wdrożenie w swoje codzienne nawyki odpowiedniego planu żywieniowego. Dieta powinna być bogata w owoce i warzywa, zdrową żywność i dużą ilość czystej, mineralnej wody. Jeśli jesteś przyzwyczajony do jedzenia niezdrowych produktów lub gotowych dań to bardzo możliwe, że i Twoja wątroba przestaje funkcjonować prawidłowo. Mając takie nawyki szybko znajdziesz się także w grupie pacjentów podwyższonego ryzyka zachorowań na liczne schorzenia medyczne. Mowa tu między innymi o wirusowym zapaleniu wątroby typu A,B i C, marskości i stłuszczeniu wątroby a także wielu innych chorobach, których skutki mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Jeśli chcesz tego uniknąć przeprowadzaj regularnie detoksykację. Pokażemy Ci jak robić to w sposób prosty i przede wszystkim poprawny.

Poniżej znajdziesz przepis na lekarstwo, którego celem jest oczyszczanie jelit i wątroby z wszelkich szkodliwych toksyn. Wszystko czego potrzebujesz to szklanka rodzynków i odrobina wody. Oto krótki poradnik, z którego dowiesz się co powinieneś zrobić.

Składniki, których potrzebujesz:

1 szklanka rodzynek

3 szklanki wody

Sposób użycia

Najpierw dokładnie umyj rodzynki w wodzie. Weź garnek i umieść w nim rodzynki zalane trzema szklankami wody. Musi jej być trzykrotnie więcej, dlatego jeśli planujesz większą ilość leku to trzymaj się tych proporcji. Doprowadź wszystko do wrzenia i gotuj przez dwie minuty. Następnie zdejmij z ognia. Zostaw rodzynki na 24 godziny a następnie rozpocznij spożywanie mikstury każdego ranka na czczo. Może być zimna lub gorąca – to nie ma większego znaczenia. Pierwsze efekty będą widoczne już po dwóch dniach, ale kurację kontynuuj przez siedem dni.


11 Komentarze

  1. No i taka właśnie jest przydatność takich artykułów.Ciężko było napisać ile się tego “spożywa”, nie?

  2. Opisuje ktoś rewelacje tolko do końca nie wyjaśnia sprawy,co dalej z tym zrobić. Ile tego pić,co robić z rodzynkami ,czy nie trzeba ich zmiksować.Niech się odezwie ten mądrala co to proponuje!!!

  3. “Autor” tego tekstu po prostu przetłumaczył z angielskiego tekst z filmiku, który znalazłam na You Tube. Nie napisał ile należy wypić tego napoju, bo tam też nie zostało to podane. Takie rzetelne dziennikarstwo.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *