woda przed posiłkiem

Woda przed posiłkiem – efekt odchudzający, odwodnienie

Woda przed posiłkiem wzmaga efekt odchudzający? Picie wody jest zdrowe, a woda przed posiłkiem wzmaga efekt odchudzający. Stymuluje ona receptory umiejscowione w żołądku do odczuwania sytości, co sprzyja odchudzaniu i poskromieniu apetytu. Badania empiryczne dowodzą, iż osoby pijące przed jedzeniem chudną więcej i szybciej.

Woda przed posiłkiem wzmaga efekt odchudzający

Amerykańska profesor Davy postanowiła swego czasu sprawdzić wpływ picia wody na masę ciała. Woda nie zawiera kalorii co za tym idzie nie powinna tuczyć, jednak efekt badań przerósł oczekiwania badaczki, bowiem woda nie tylko nie tuczy ale odchudza. Jak to możliwe? Okazuje się iż wypite pół litra wody przed zjedzeniem posiłku hamuje uczucie głodu i zmniejsza apetyt, a tym samym sprawia iż jemy mniej kalorii i chudniemy, mimo iż czujemy sytość w żołądku.

To swego rodzaju sztuczka jak oszukać żołądek by nie być głodnym. Ta metoda odchudzania jest bezpieczna i niesie ze sobą szereg korzyści nie tylko w kontekście nadwagi i zrzucenia zbędnych kilogramów. Statystycznie pijąc codziennie pół litra wody przed posiłkami chudniemy rocznie 7 kg.

Picie wody chroni nas również przed spożywaniem cukru w napojach gazowanych, słodzonych, jak i szkodliwego alkoholu. Woda pozwala uniknąć odwodnienia, zwłaszcza latem, gdy organizm wymaga wody. Dzięki wodzie mamy piękną, elastyczną skórę, oczyszczamy organizm z toksyn, płuczemy nerki.

Picie wody przed i w trakcie posiłku

Bezsprzecznie woda przed posiłkiem nie powinna zastępować picia w trakcie posiłku, po nim lub między posiłkami. Pół litra wody przed posiłkiem to całkowicie niezależna metoda odchudzania. Co prawda uczucie sytości dzięki wodzie nie trwa zbyt długo, to łatwo jest go uzupełnić przez wypicie kolejnej szklanki wody. Zwykle uczucie pełności po wodzie trwa przez godzinę.

Niektóre z pokarmów mogą służyć żołądkowi jako gąbka wsiąkająca wodę. Wówczas uczucie najedzenia trwa znacznie dłużej mimo zjedzenia niewielkiej ilości pokarmu. Ten mechanizm można zaobserwować na namoczonych sucharach wodą, które w oczach pęcznieją.

Woda i cytryna nieodłączna para

Mówi się, iż woda z cytryną to doskonałe połączenie. Owszem, jeśli chodzi o nadanie smaku wodzie, jednak biorąc pod uwagę efekt odchudzający już niekoniecznie. Niestety skórka z cytryny często zawiera wiele szkodliwych substancji które wchłania w drodze uprawy, głównie chodzi o pestycydy. To właśnie one wpływają na zaburzenia hormonalne i efekt tycia w dużej mierze. Ponadto skórka cytryny wymaga mycia i to bardzo dokładnego bowiem zbierają się na niej bakterie.

Jeżeli lubisz popijać wodę z cytryną pij wodę z cytryną pozbawioną skórki. Wówczas napój jest zdrowy i bezpieczny. Pamiętaj jednak iż cytryna przyczynia się do wydzielania soków żołądkowych a co za tym idzie wpływa na uczucie głodu. Pijąc wodę z cytryną szybciej będzie się nam chciało jeść, zakwasimy tez organizm nadużywając tej mieszanki, co nie jest wskazane. Z drugiej strony cytryna to również witaminy i mikroelementy. Jest to sposób na uzupełnienie niedoboru dziennego na witaminę C. warto więc rozważyć urozmaicenie napoju w postaci wody, wodą z cytryną.

Odchudzanie a odwodnienie

Wiele osób myli odwodnienie z odchudzeniem. Faktycznie odwodniony organizm waży mniej, jednak nie warto jest doprowadzać go do takiego stanu, gdyż grozi on pojawieniem się z czasem chorób układu moczowego. Nie należy tez przesadzać w drugą stronę. Opuchlizna i obrzęki wynikające z zatrzymania wody w organizmie nie powinny być wymówką dla odchudzania.

Komentarze

  1. Nie próbowałam jeszcze napić się wody przed posiłkiem, zawsze stał jakiś sok do obiadu lub jakiś napój gazowany. Piłam cisowiankę w ciągu dnia a teraz będę wiedziała żeby stawiać ją na stół w czasie posiłków i przed. Co do wody z cytryną to wałaśnie taką piję naczczo czasem z miodem i czuję się dobrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *