Świeże plastry pomidorów na twarzy w leczeniu trądziku

Świeże plastry pomidorów na twarzy w leczeniu trądziku

Świeże plastry pomidorów na twarzy w leczeniu trądziku – trądzik to częsty problem, który dotyka nie tylko ludzi młodych, ale również dojrzałych. Wprawdzie nie jest to schorzenie poważne, ale może powodować pewien dyskomfort a już na pewno daleko mu do jakiejkolwiek estetyki. Osoby, które borykają się z wypryskami często mają kompleksy i zaniżoną wartość własnej samooceny.

Narodowy Instytut Zdrowia klasyfikuje trądzik do chorób skórnych, które spowodowane są przez zatkane gruczoły znajdujące się między innymi na twarzy. Tak więc, aby pozbyć się tego schorzenia wszelkie metody leczenia skierowane powinny być na pory.

Współczesny rynek oferuje mnóstwo produktów, które działają przeciwtrądzikowo. Nie zawsze jednak zapewniają takie rezultaty, jakich moglibyśmy się spodziewać. Jeśli chcesz więc zaoszczędzić czas, pieniądze i energię wystarczy, że sięgniesz po naturalne, tanie i z całą pewnością bezpieczniejsze alternatywy.

Świeże plastry pomidorów na twarzy w leczeniu trądziku

Metoda ta nie jest znana, podobnie jak właściwości pomidorów. Są to warzywa, które najskuteczniej wspomagają walkę z wypryskami oraz bliznami powstałymi na skutek trądziku. To właśnie w pomidorach znajdziemy szeroką gamę różnych witamin, do których zalicza się między innymi witamina B6, witamina C, K, E i A. Ich właściwości wykazują zdolność do zmniejszania porów i pełnej regeneracji skóry.

Ponadto okazuje się również, że pomidory skutecznie przywracają równowagę pH skóry a to zapobiega powstawaniu nowych wyprysków.

Warto również wiedzieć, że w warzywach tych można znaleźć kwas salicylowy, który jest powszechnie stosowany w komercyjnych produktach kosmetycznych.

Jak korzystać z pomidorów w walce z trądzikiem?

Poniższe wskazówki pozwolą Ci dowiedzieć się jak używać pomidorów w codziennej pielęgnacji.

Okazuje się, że prostota jest matką wszelkich zabiegów kosmetycznych i to właśnie na niej szczególnie warto się skupić

Każdy człowiek wie, że najlepsze rozwiązania to te najprostsze. Aby korzystać z pomidorów do leczenia twarzy wystarczy przekroić warzywo na pół a następnie natrzeć jedną połową zmienioną chorobowo skórę. Upewnij się jednak, że twoja skóra dobrze pochłania sok jaki na niej pozostaje. Kiedy skończysz masaż umyj twarz wodą. Ten prosty zabieg jest szczególnie korzystny dla małych wyprysków.

Świeże plastry pomidorów na twarzy w leczeniu trądziku – pomidorowa maska

Jeśli masz trochę więcej czasu na to, aby poświęcić go swojej urodzie wypróbuj naszą maskę pomidorową, która radzi sobie nie tylko z małymi, ale również i z tymi większymi wypryskami. Zacznij od umycia warzyw. Następnie zrób na nich małe nacięcia w formie litery X. Pozostaw pomidora przez kilka minut w ciepłej wodzie – do czasu aż jego skórka zacznie się łuszczyć. Następnie wyjmij nasiona i rozgnieć pomidora na gładką pastę. Zastosuj powstałą mieszankę na twarzy i pozostaw na około godzinę. Później wystarczy, że umyjesz twarz wodą. Jeśli trądzik powoduje u Ciebie dolegliwości bólowe możesz dodać do maseczki odrobinę naturalnego jogurtu lub ogórka.

Pomidory do mycia twarzy

Mycie twarzy pomidorami to ciekawa alternatywa dla osób, które z jakichkolwiek przyczyn nie mogą skorzystać z poprzednich metod. Zajmuje to mniej czasu i jest znacznie łatwiejsze. Co zrobić? Wymieszaj kilka kropli soku z cytryny z sokiem pomidorowym. Zastosuj na zmienioną chorobowo skórę i pozostaw na pięć minut. Na koniec klasycznie umyj twarz ciepłą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *