Ananasowy sposób na kaszel

Ananasy to uwielbiane owoce tropikalne. Są nie tylko smaczne, ale również zdrowe. Wykazują bowiem zadziwiające właściwości, które mogą nawet przeciwdziałać rozwojowi raka piersi. Regularne jedzenie ananasów poprawia trawienie, wzmacnia układ immunologiczny o świetnie zastępuje liczne leki stając się skutecznym środkiem do leczenia licznych chorób. Czy ananas może jednak stanowić także sposób na kaszel, wyleczyć problemy układu oddechowego i astmę?

Pięciokrotnie silniejszy sposób na kaszel

Badania wykazały, że sok ananasowy może mieć nawet pięciokrotnie silniejsze działanie niż klasyczne syropy na kaszel przepisywane przez lekarzy. Dlaczego więc nie stosować go częściej? Gdyby ta hipoteza okazała się prawdą można byłoby zaoszczędzić majątek a jednocześnie na poczet własnego zdrowia uniknąć kupowania chemicznych środków syntetycznych do walki z kaszlem, przeziębieniem i innymi chorobami. Pewnie towarzyszą Ci liczne wątpliwości i zastanawiasz się, czy jeśli sok z ananasa okaże się nieskuteczny nie będziesz musiał wrócić do klasycznych środków farmakologicznych, tyle że mocniejszych? Dowiedz się czy sok ananasowy naprawdę może złagodzić kaszel i pomóc Ci w uniknięciu stosowania leków.

Przeciwzapalne właściwości soku z ananasa dla alergików

W owocach ananasa znajduje się ogrom właściwości, składników i enzymów takich jak bromelaina, która wykazuje silne właściwości przeciwzapalne. To właśnie dlatego ananasy stały się tak popularnym remedium leczniczym w wielu cywilizacjach Ameryki Środkowej oraz Południowej. Okazuje się, że ananasy często wykorzystywane są w terapiach przeciwzapalnych. Z prowadzonych obserwacji wynika, że ananas doskonale radzi sobie z kaszlem i reakcjami alergicznymi. Możesz oczywiście sięgnąć po naturalne środki farmakologiczne, ale może na początku warto włączyć do swojej diety tropikalnego ananasa?

Zwalczanie astmy, sezonowych alergii i problemów z oddychaniem przez sok z ananasa

Wspomniana już wcześniej bromelaina doskonale radzi sobie z walką z AAD. Jest więc logicznym, że może być również stosowana jako pomoc w terapii uzupełniającej dla alergików i astmatyków. Okazuje się, że astma może być wywoływana przez liczne czynniki środowiskowe, żywieniowe, genetyczne lub zakaźne. Według badań sok ananasowy w leczeniu astmy wykazuje bardzo intrygujące efekty a jego stosowanie w przyszłości wygląda bardzo obiecująco. W teście wzięło udział kilka osób, które każdego dnia spożywały 100 ml soku ananasa z puszki, wymieszanego z taką samą ilością wody. Test trwał trzy miesiące a przez ten czas pacjenci spożywali wspomnianą dawkę dwa razy dziennie, każdego dnia. Po tym czasie przeszli test sprawności płuc i ich wyniki znacznie się poprawiły. Naukowcy wysnuli więc tezę, że ananas może mieć niezwykle korzystne właściwości lecznicze wspomagające walkę z astmą oskrzelową.

Sok z ananasa – łagodzenie kaszlu i niwelowanie świszczącego oddechu

Osoby cierpiące na POChP lub astmę oskrzelową często zauważają u siebie ostre napadu kaszlu i świszczący oddech. Jest to spowodowane zablokowaniem oskrzelików z powodu nadmiernej produkcji śluzu. Najnowsze badania doprowadziły naukowców do wniosku, że ananas może wykazywać efekty mukolityczne, które pomagają w niwelowaniu świszczącego oddechu oraz ułatwiają odkrzsztuszanie.

Sok z ananasa na katar sienny, zatkany nos i chore zatoki

Zatkany nos i kaszel spowodowany katarem siennym lub problemami z zatokami to bardzo irytujące dolegliwości, których dziś można w prosty sposób pozbyć się dzięki zastosowaniu soku ananasowego. Bromelaina ma działanie przeciwzapalne, zmniejsza więc przekrwienie i przynosi ogromną ulgę niemalże natychmiast po zastosowaniu.

Czy sok ananasowy może być stosowany zamiast syropu przeciwkaszlowego?

Niestety, odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa i jednoznaczna. Wszystko zależne jest od tego o jakim rodzaju kaszlu mówimy. Jeśli kaszel jest wynikiem stanów alergicznych lub astmy to faktycznie sok z ananasa może przynieść pewną ulgę i wspomóc konwencjonalne leczenie. Osoby cierpiące z powodu zakażenia powinny jednak w dalszym ciągu kontynuować terapię farmakologiczną, aby pomóc organizmowi w jego zwalczeniu. Wówczas ananas niekoniecznie będzie odpowiednim wyborem. W przypadku wszelkich infekcji ananas także może przynieść ulgę, dzięki bromelainie, niemniej jednak decyzję o zastąpieniu konwencjonalnych metod leczenia sokiem anansowym warto konsultować z lekarzem. Niektórzy zalecają, aby nie rezygnować z leków, tylko wspomóc ich działanie ananasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *