Jak pozbyć się żylaków – metoda domowa

Mnóstwo osób zastanawia się co dnia, jak pozbyć się żylaków. Zacznijmy od początku: mnóstwo osób uważa, że żylaki pojawiają się na starość. Okazuje się jednak, że coraz częściej można zauważyć je również u przedstawicieli młodego pokolenia – tendencja ta przez ostatnie lata wciąż się nasila. Żylaki to nienaturalnie powiększone żyły, które pojawiają się blisko powierzchni skóry. Stają się widoczne gołym okiem. Często pokrywają uda i łydki. W związku z ich pojawieniem się żyły zaczynają pracować w sposób nieprawidłowy. Wywierany na nie nacisk prowadzi do zatkania naczyń krwionośnych.

Okazuje się, że żylaki pojawiają się zarówno u mężczyzn i u kobiet. Badania statystyczne dowodzą jednak, że to damska część populacji boryka się z nimi najczęściej. Istnieje mnóstwo czynników, które prowadzą do osłabienia naczyń krwionośnych. Niewygodne, ciasne buty, niezdrowa dieta bogata w tłuszcze i cukier, ciąża, obciążenia genetyczne, brak witaminy C i bioflawonoidów – wszystko to jest powodem osłabienia struktury kolagenu w ścianach naczyń żylnych. Efektem tego są właśnie żylaki.

Dane statystyczne pochodzące z amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Usług społecznych potwierdzają, że z powodu żylaków cierpi około 25% i 10% mężczyzn. Żylaki można oczywiście leczyć medycznie i chirurgicznie, niemniej jednak wszelkie zabiegi bywają bardzo kosztowne i nie wszyscy mogą udźwignąć tak duże obciążenie finansowe. Na szczęście istnieją również naturalne sposoby, które zmniejszają ból i dyskomfort towarzyszący żylaki, nie powodując jednocześnie konieczności wydawania ogromnych pieniędzy.

Poniżej znajdziesz trzy najskuteczniejsze środki na walkę z żylakami

Olej czosnkowy

Czosnek jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych, które sprawiają, że jest to doskonałe lekarstwo na żylaki. Usuwa wszelkie toksyny z organizmu i usprawnia krążenie.

Jak tego użyć

Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie gotowego olejku czosnkowego. Wystarczy umieścić kilka kropli na palcach i masować miejsca dotknięte zmianami żylakowymi. Nie powinno się przy tym stosować zbyt dużego nacisku. Nie wsmarowuj olejku do końca. Pozostaw odrobinę i przykryj folią, ciepłym bandażem lub naturalną tkaniną na kilka minut.

Olej jojoba

Olej jojoba posiada również silne właściwości przeciwzapalne, które przyspieszają proces gojenia i stymulują produkcję kolagenu. W efekcie doskonale potrafi złagodzić zapalenie i bolesne żyły.

Jak go użyć

To proste. Wystarczy kupić gotowy olejek jojoba i kilkoma kroplami dziennie masować dotknięte żylakami miejsca. Pozostawić na kilka minut a następnie spłukać ciepłą wodą.

Pieprz cayenne

Wykazuje najlepsze właściwości lecznicze w chorobach żylakowych. Niektórzy uważają, że potrafi zdziałać prawdziwe cuda! Pieprz Cayenne jest bogatym źródłem naturalnej witaminy C, pobudza krążenie krwi, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk.

jak pozbyć się żylaków za pomocą pieprzu?

W przeciwieństwie do pozostałych metod pieprz cayenne należy przyjmować doustnie. Leczy on bowiem od wewnątrz, pokonując źródło choroby, a nie tylko jej powierzchniowe objawy. Łyżeczkę pieprzu cayenne wystarczy zmieszać z gorącą wodą i pić miksturę przez trzy razy dziennie przez miesiąc lub dwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *