sok z pomidorów

Sok z pomidorów kopalnia witamin i minerałów w walce z hipomagnezemią

Sok z pomidorów w walce z hipomagnezemią? Drganie powiek to stan którego doświadcza większość z nas. Jeśli występuje sporadycznie często jest bagatelizowany. Co innego jeśli towarzyszy nam coraz częściej i staje się jednocześnie uciążliwy. Trudny do przewidzenia i doprecyzowania kiedy konkretnie nas dopadnie. Uczucie drgania powieki bez względu czy dotyczy dolnej czy górnej nie należy do przyjemnych i w większości przypadków stanowi reakcję organizmu na niedobór magnezu – stąd nazwa hipomagnezeia.

Hipomagnezemia

sok z pomidorówTo choroba która dopada nas coraz częściej. Głowienie dlatego iż w ciągu dnia zwiększa się ilość np. picia kawy która w skuteczny sposób zwiększa oddawanie moczu a co za tym idzie pozbywania się drogocennego magnezu z organizmu człowieka. Magnez odgrywa w życiu człowieka bardzo istotną role. Najprostszą forma dostarczenia między innymi magnezu do organizmu człowieka są pomidory. To właśnie one dzięki swojemu wspaniałemu składowi bogatemu w wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas oraz sód stanowią niezastąpione źródło wartości które przeciwdziałają powstawaniu niedoborów w organizmie człowieka. Dlatego w szczególności na niedobory magnezu w organizmie zaleca się picie soku pomidorowego, najlepiej przygotowanego w domowych warunkach lub jedzenie świeżych pomidorów.

Objawami niedoboru magnezu jest drżenie powiek ale mogą to być także liczne skurcze mięśni łydek, bolesny przebieg menstruacyjny, problemy z zaśnięciem, migrena; apatia, brak koncentracji i trudności zapamiętywania. Na niedobory magnezu szczególnie podatne są dzieci, młodzież szkolna, osoby starsze, sportowcy, ludzie ciężko pracujący fizycznie (obfite pocenie się i utrata magnezu przez skórę) oraz ludzie przebywający w bardzo gorącym klimacie.

Warto pamiętać że nie należy bagatelizować żadnych objawów ponieważ ciągły niedobór magnezu generuje procesy chorobowe, np. osteoporozę.

Sok z pomidorów kopalnia witamin i minerałów w walce z hipomagnezemią

Sok z pomidorów i jego niezastąpione właściwości znane są od tysięcy lat. Nie da się zastąpić  i wymienić w jednym warzywie tylu witamin i drogocennych minerałów. Wśród tych najważniejszych wymienia się w szczególności witaminy A, czyli retinol oraz karoten, witaminy B1,B2,B6, witaminy C, E oraz kwas askorbinowy. To właśnie te właściwości są niezastąpione w walce z hipomagnezemią której objawem jest drżenie powiek oraz liczne skurcze mięśni które prowadza do ich znacznego osłabienia.

Najlepszym rozwiązaniem jest podanie preparatów magnezu i wzbogaceniu diety o produkty bogate w magnez czyli miedzy innymi sok pomidorowy.

Najlepszy i najskuteczniejszy lek na hipomagnezemię – przepis na sok pomidorowy

Sok pomidorowy w szczególności zalecany jest do picia osobom z niedoborem magnezu w organizmie który może się objawiać miedzy innymi drganiem powiek. W zależności od upodobań można sok pić bezpośrednio po przygotowaniu ale także może on z powodzenie wykorzystywany do przygotowania zupy pomidorowej, która także może stanowić uzupełnienie magnezu w nieco innej postaci.

Składniki na doskonały sok pomidorowy przeciwdziałający hipomagnezemi

Składniki:

  • świeże pomidory – około 5 kg
  • sól
  • pieprz

Sposób przygotowania soku pomidorowego uzupełniającego magnez

Umyte i odszypułkowane pomidory należy pokroić w ćwiartki i włożyć do garnka. Następnie podgrzewać na małym ogniu, dość często mieszając. Pomidory puszcza sok ale konieczne jest oddzielenie skórki od miąższu. W tym celu należy przełożyć podgrzane pomidory na durszlak i za pomocą drewnianej łyżki przecierać przecier tak aby na sitku zostały same skórki. Tak przygotowany miąższ należy umieścić w garnku, odrobinę posolić i popieprzyć do smaku. Zagrzany ale nie zagotowany sok umieścić w wysterylizowanych słoikach i zakręcić. Zaleca się przeprowadzenie pasteryzacji w celu dłuższego przechowywania soku.

Zalecenia dzienna dawka spożycia soku pomidorowego przeciwdziałającego ubytkom magnezu to średnio szklanka dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *