Walka z zarostem

Walka z zarostem – jak radzić sobie z niechcianym zarostem, sposoby

Walka z zarostem –  ziemniaki to niezwykle pożyteczne warzywa, które powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie. Są najbogatszym źródłem skrobi, witamin, minerałów oraz błonnika odpowiadającego za procesy trawienne. Mnóstwo osób uważa błędnie, że ich spożycie powinno być ograniczone, co wynika z licznych nieporozumień. Jesteśmy tutaj po to, aby wyjaśnić te mity. Dziś udowodnimy, że ziemniaki mogą być wykorzystywane jako skuteczna walka z zarostem. Pokażemy Ci jak to zrobić!

Walka z zarostem

Poniższy naturalny kosmetyk przeciwko włosom na twarzy zawiera w sobie ziemniaki, soczewicę, sok z cytryny oraz miód. Zanim przejdziemy do metody usuwania włosów powiedzmy kilka słów o tych składnikach.

Ziemniaki i soczewica – właściwości

Ziemniaki – zmniejszają ryzyko otyłości, śmiertelności, cukrzycy oraz chorób serca. Jedzenie ziemniaków poprawia stan cery, zwiększa energię i obniża wagę.

Soczewica jest bogata w węglowodany, błonnik i jest przy okazji niskokaloryczna. Dostarcza do organizmu molibdenu, kwasu foliowego, tryptofanu, manganu, żelaza, fosforu, miedzi, witaminy B1 oraz porasu. Może też poprawić funkcje układu sercowo-naczyniowego oraz trawienne. Obniża poziom cholesterolu i dają dużego zastrzyku energii.

Jeśli chodzi o sok cytrynowy i miód to prawdopodobnie każdy słyszał o ich nadzwyczajnych właściwościach.

Przepis na usuwanie włosów domowymi sposobami

Składniki

Jedna mała miska z ziemniakami

Jedna mała miska soczewicy

4 łyżeczki soku cytrynowego

1 łyżeczka miodu

Ziemniaki należy obrać i zetrzeć a następnie wycisnąć z nich sok. Soczewicę namoczyć przez noc i rozgnieść rankiem. Wymieszać ją z sokiem ziemniaczanym, dodać miód oraz cytrynę. Zastosować mieszankę na włosy, które chcesz usunąć. Powtarzać procedurę tak długo aż nie uzyskasz spodziewanych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *