haluksy

Haluksy – pozbądź się haluksów raz przy użyciu naturalnych metod

Haluksy to koścista deformacja stawu u podstawy dużego palca stopy. Mogą pojawiać się w wyniku noszenia ciasnego, wąskiego obuwia na wysokim obcasie. W obrębie palucha tworzy się dodatkowa narośl kostna, która wraz z niewspółosiowością palucha sprawia, że zaczyna ona znacząco odstawać w zewnętrznym kierunku. Buty to jeden z wielu powodów. Haluksy mogą mieć związek również z takimi schorzeniami jak grypa, zapalenie migdałków, dna moczanowa, zła przemiana materii, niewłaściwe odżywianie, infekcje reumatyczne i wiele, wiele innych. Są one bardzo nieatrakcyjne, ale również nieestetyczne zwłaszcza, gdy w zaawansowanym stadium trudno jest nawet dopasować odpowiednie obuwie.

haluksyHaluksy można usunąć poprzez zabieg chirurgiczny, ale często zdarza się, że te po prostu odrastają. Istnieje kilka naturalnych środków, które mogą raz na zawsze wyeliminować haluksy bez konieczności interwencji chirurgicznej.

Naturalne metody na halluksy

Liść laurowy

Halluksy mogą mieć związek z nadmiarem soli w organizmie. Można ją łatwo usunąć stosując liście laurowe. Wystarczy 5-10 liści i 300 ml wody. Wodę wlać do garnka i dodać liście. Gotować przez pięć minut i umieścić mieszankę w termosie. Zostawić na noc.

Następnego ranka jeszcze raz wymieszać miksturę i pić cały dzień małymi łykami aż do wyczerpania. Powtarzaj zabieg przez kolejne trzy dni. Świeżą porcję przygotowuj każdego wieczoru. Po trzech dniach zrób sobie tydzień przerwy i wróć do naparu kolejny raz. Po dwóch miesiącach zauważysz naprawdę imponujące efekty. W czasie kuracji możesz zauważyć częstsze oddawanie moczu i wzmożone pragnienie, ale jest to zupełnie naturalne i nie należy się tym przejmować.

Z liści laurowych można przygotować także kąpiel dla stóp

Skrusz pięć liści laurowych i zalej je 100 ml 96%-ego alkoholu. Pozostaw na tydzień a następnie odcedź. Przed zabiegiem wymocz nogi w mieszaninie wody z jedną łyżką sody oczyszczonej. Wysusz stopy czystym ręcznikiem, zastosuj na haluksy roztwór z liści laurowych i załóż ciepłe, bawełniane skarpety.

Spróbuj również mydła

Okazuje się, że haluksy można leczyć zwykłym mydłem i to całkiem skutecznie. Mydło złagodzi stan zapalny i ból spowodowany przez deformację.

Zetrzyj na tarce trochę mydła i wiórami masuj halluks przez kilka minut. Wypłucz dokładnie stopy i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Załóż ciepłe, bawełniane skarpety i powtarzaj zabieg codziennie przez miesiąc.

Oliwa z oliwek

Masaż z użyciem oliwy z oliwek może doskonale walczyć z halluksami. Taki masaż zwiększy krążenie i przepływ krwi w stopach. Będzie również stymulować przepływ krwi wokół zdeformowanej kości. Wystarczy dwa razy dziennie masować haluksy z oliwą z oliwek przez 15 minut – tak długo, aż stopy nie zostaną całkowicie wyleczone.

Czerwona papryka

W papryce czerwonej można znaleźć kapsaicynę, która eliminuje związki powodujące ból i dyskomfort. Sprawia to, że czerwona papryka jest doskonałym remedium na halluksy. Wystarczy przeciąć jedną paprykę na pół i natrzeć jej sokiem halluksa. Następnie posmarować stopę wazeliną i owinąć czystą ściereczką lub gazą.

Źródło: www.healthyfoodteam.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *