olejek z oregano

Olejek z oregano – na zajady, bóle mięśniowe, prawidłową pracę jelit

Olejek z oregano – zioła i przyprawy stanowią podstawę, na której oparta jest medycyna alternatywna. Doskonały przykład stanowi oregano, czyli popularna przyprawa stosowana w każdej kuchni. Niewiele osób wie, że olejek z niej może przynieść dobroczynne korzyści dla naszego organizmu.

Suszone zioła są skuteczne i podobnież wykazują silne właściwości prozdrowotne. Przeprowadzone badania jednoznacznie jednak dowiodły, że znacznie silniej oddziałuje olejek z oregano.

Olejek z oregano leczy zajady

Te drobne pęknięcia w kącikach ust nie są w prawdzie groźne dla zdrowia, ale powodują dyskomfort. Na szczęście testy przeprowadzone przez ekspertów dowiodły, że olejek z oregano i zawarte w nim składniki aktywne mogą przyspieszać gojenie się tych ran.

Jak go używać? Wystarczy kilka kropelek olejku wetrzeć w miejsca zmienione chorobowo. Czynność powtarzamy dwa razy dziennie do momentu ustania objawów.

Olejek z oregano zapobiega psuciu się produktów spożywczych

Olejek, o którym wciąż mowa faktycznie wykazuje ogrom właściwości prozdrowotnych, o których jeszcze wspomnimy. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jego jedyne zastosowanie. W wielu przypadkach świetnie sprawdza się jako naturalny środek konserwujący żywność. Uzasadnienia tego działania szukało wielu specjalistów. Obecnie istnieje już pewność, że oregano wykazuje właściwości, które hamują rozmnażanie się bakterii odpowiedzialnych za psucie się żywności – szczególnie owoców.

Jak używać? To bardzo proste! Wystarczy tylko natrzeć owoce niewielką ilością olejku a będą one mogły być przechowywane o kilkanaście dni dłużej.

Olejek z oregano eliminuje również bóle mięśniowe

W tym przypadku testy przeprowadzane były na sportowcach, którzy stanowią grupę najsilniej narażoną na pojawianie się przeciążeń urazów oraz kontuzji. Okazało się, że składniki aktywne zawarte w oregano oddziałują podobnie jak leki opioidowe. Niwelują ból a przy tym są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Jak używać? Olejek w tym przypadku można zastosować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest spożywanie w formie doustnej. Wówczas kilka kropli olejku rozcieńczamy z wodą i spożywamy w momencie kiedy ból jest wyraźnie nasilony. Drugim sposobem zaś jest stosowanie olejku miejscowo w formie nierozcieńczonej. Wystarczy kilka kropli wetrzeć w obszar dotknięty dolegliwościami bólowymi.

Olejek z oregano utrzymuje również prawidłową pracę jelit

Dyskomfort związany z nieprawidłową perystaltyką jelit uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Na szczęście olejek oraz zawarte w nim składniki aktywne doskonale radzą sobie z utrzymywaniem mikroflory jelitowej w nienagannej kondycji. Warto również wiedzieć, że olejek ten stymuluje także układ odpornościowy, dzięki czemu ryzyko wystąpienia jakichkolwiek chorób związanych z nieprawidłowym działaniem jelit i całego układu trawiennego oraz wydalniczego jest znacznie mniejsze!

Jak używać? Olejek z oregano na jelita najlepiej stosować w formie doustnej. Wystarczy w tym celu zmieszać kilka kropli nierozcieńczonego oleju z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *