młodszą

Niesamowity produkt, który pomoże Ci poczuć się o dziesięć lat młodszą

Na całym świecie nie ma kobiety, która nie chciałaby wyglądać młodziej. Przemysł kosmetyczny zbija majątek na produktach, które mają odmładzać. Rynek pod tym względem jest naprawdę obfity w różne produkty przeciwzmarszczkowe. Są one jednak kosztowne i nie zawsze dają takie rezultaty, jakich można by się było spodziewać – a przynajmniej biorąc pod uwagę tak wysoką cenę. Na szczęście istnieje pewien magiczny składnik, który znajduje się w każdym gospodarstwie domowym. To właśnie dzięki niemu kobieta może wyglądać o kilka lat młodziej!

Co to jest? Wazelina! To właśnie ona skutecznie redukuje zmarszczki i znienawidzone kurze łapki!

młodsząNawet nikt nie zdaje sobie sprawy z tego ile słynnych gwiazd stosowało wazelinę w swojej codziennej pielęgnacji. Marylin Monroe i Jennifer Aniston nigdy nie zapominają o wazelinie, która jest nieodzownym elementem wyposażenia ich kosmetyczek. Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność swoich zmarszczek i drobnych bruzd nie znajdziesz lepszego, tańszego i bezpieczniejszego produktu niż wazelina.

Dlaczego wazelina tak doskonale radzi sobie z redukcją zmarszczek?

Każdy zna jej zastosowanie jako remedium na spierzchnięta usta. Niewiele osób wie jednak, że można stosować ją także jako środek pielęgnacyjny do twarzy i okolic oczu. Petroleum ma dużą masę cząsteczkową, która tworzy nieprzepuszczalną powłokę na skórze zatrzymując w ten sposób wszystkie zanieczyszczenia i toksyny z zewnątrz przedostające się do twarzy.

Wazelina doskonale nawilża skórę, dzięki czemu skutecznie chroni przed pojawianiem się zmarszczek. Powłoka, o której już wspomnieliśmy zatrzymuje wilgoć i zapobiega jej utracie. W ten sposób skóra, mimo ciągłego upływu lat wciąż jest nawilżona i elastyczna.

Oczywiście wazelina wykazuje też wysokie właściwości anty-aging, które pomagają wyeliminować zmarszczki. Wystarczy tylko regularnie ją stosować.

Jak jednak dokładniej wazelina walczy ze zmarszczkami?

Zmarszczki najszybciej pojawiają się na skórze suchej, dlatego dermatolodzy radzą, aby wszyscy, którzy posiadają suchą skórę regularnie używali nawilżających balsamów. W ten sposób skóra pozostaje nawodniona. Nawilżona skóra jest mniej podatna na proces starzenia się. W dalszym ciągu nie wiemy jednak jak dokładnie wazelina zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek?

Głęboko nawilża skórę, dzięki czemu ta staje się bardziej napięta i elastyczne. Sucha skóra jest bardziej podatna na drobne zmarszczki. Aby zapobiec przedwczesnemu pojawianiu się bruzd na twarzy, pod oczami i na wargach wystarczy stosować wazelinę systematycznie właśnie na tych obszarach.

Oczywiście wazelina jest skuteczna również w walce z głębokimi zmarszczkami, które po pewnym czasie stają się trudne do usunięcia. Stosując wazelinę dwa razy dziennie można je jednak całkowicie usunąć lub przynajmniej zmniejszyć ich widoczność.

Czy wazelina zapobiega powstawaniu zmarszczek?

Zmarszczki i bruzdy występują jako naturalny element procesu starzenia się. Stosowanie wazeliny regularnie zapobiegnie marszczeniu się skóry. Utrzyma to bowiem wilgoć i sprawi, że zmarszczki pod oczami i na twarzy będą znacznie mniej widoczne.

Wazelina na twarz

Aby czerpać jak najwięcej korzyści z właściwości anti-aging jakie posiada wazelina wystarczy stosować ją codziennie wieczorem przed pójściem do łóżka. Rano skóra będzie nawilżona, gładsza i bardziej odżywiona.

Ważne jest to, aby przed zastosowaniem wazeliny dobrze umyć twarz. Ponadto trzeba upewnić się, że podczas aplikacji wazeliny twarz jest jeszcze wilgotna.

Wazelina wokół oczu

Możesz łatwo pozbyć się zmarszczek spod oka przy zastosowaniu wazeliny w ich okolicy.

Wykonaj dokładny demakijaż i usuń wszelkie zanieczyszczenia przed nałożeniem wazeliny. Najlepszy czas na jej zastosowanie to oczywiście wieczór. Powinno to się stać Twoją rutynową czynnością.

Czy wazelina jest bezpieczna?

W składzie wazeliny znajduje się między innymi: cerezyna, olej mineralny, alkohol i lanolina. Jeżeli używamy wazeliny zgodnie z zaleceniami producenta będzie to produkt w stu procentach bezpieczny przy zastosowaniu w okolicach twarzy, oczu, rąk i ogólnie całego ciała. Trzeba być ostrożnym, aby wazelina nie dostała się do oka. Nie jest to niebezpieczne, ale może powodować dyskomfort.

Źródło: www.healthyfoodteam.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *