Domowe remedium na choroby skóry

Domowe remedium na choroby skóry – naturalna recepta na choroby skóry

Domowe remedium na choroby skóry – na problemy skórne cierpi każdy. Niektórzy borykają się jednak tylko z łagodnymi i nieuciążliwymi wypryskami, które wpływają na ich aparycję. Wśród innych jednak pojawiają się również takie choroby, które są groźne dla zdrowia, nieestetyczne, powodują kompleksy i całkowite wykluczenie z życia społecznego. Często przyczynami chorób skórnych są represje emocjonalne, stres, oddziaływanie hormonów, alergie i nietolerancje pokarmowe. Niezależnie od tego znamy kilka sposobów, dzięki którym możesz raz na zawsze pozbyć się swoich kompleksów!

Poniższa recepta jest jedną z najskuteczniejszych. Cenią ją na całym świecie ze względu na łatwość przygotowania.

Naturalna recepta na wszystkie choroby skóry

Wymieszaj równe części liści orzecha, kory dębu i wierzby, pokrzywy i nagietka. Weź 3 łyżeczki mieszaniny i zalej wrzącą wodą. Przykryj i odstaw do zaparzenia na trzydzieści minut. Pij na trzydzieści minut przed każdym głównym posiłkiem, trzykrotnie każdego dnia. Aby zauważyć najlepsze rezultaty kontynuuj terapię przez kilka tygodni.

Wszystkie z podanych wyżej składników są dostępne w aptekach oraz sklepach ze zdrową żywnością. Niejednokrotnie możesz spotkać się także z gotową mieszanką co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem.

Co jednak sprawia, że ten napój jest aż tak skuteczny?

Przede wszystkim jest to mieszanina składników, które wykazują silne właściwości przeciwzapalne i oczyszczając e. Nie od dziś wiadomo, że fitoterapia jest niezbędna w leczeniu chorób skórnych. Rośliny walczą bowiem nie tylko z objawami, ale również w przyczynami niezależnie od tego gdzie one tkwią. Mogą oczyszczać krew i skórę, przyspieszać gojenie się ran a nawet minimalizować ryzyko zachorowania na nowotwory.

Liść orzecha włoskiego ma silne właściwości przeciwzapalne i jest tradycyjne stosowany w leczeniu różnych dolegliwości skórnych. Można dzięki niemu zwalczyć infekcje bakteryjne i grzybicze, zapalenia skóry, zapalenia układu pokarmowego, trądzik, wypryski, nadmierną potliwość. Świetnie radzi sobie z krwawieniem dziąseł, wzmocni żołądek i poprawi trawienie.

Domowe remedium na choroby skóry – pokrzywa

Jest niezwykle cennym źródłem minerałów (potasu, wapnia, żelaza, fosforu, magnezu, sodu, witaminy C, B2, B5, K.) Zawiera w swoim składzie również sekretynę, która jest najlepszym stymulatorem gruczołu żołądkowego. Wysoka zawartość żelaza przyspiesza produkcję czerwonych krwinek.

Domowe remedium na choroby skóry – kora dębu

W jej składzie znajdziemy ogromną ilość garbników, które mają silne właściwości przeciwzapalne i oddziałują tym samym na poprawne funckjonowanie całego organizmu. Kora zapobiega uszkodzeniom tkanek.

Domowe remedium na choroby skóry – kora wierzby

Jest naturalnym źródłem kwasu acetylosalicylowego, z którym to spotkamy się w licznych, komercyjnych produktach przeciwbólowych.

Domowe remedium na choroby skóry – nagietek

Ta roślina z kolei wykazuje właściwości łagodzące, oczyszcza krew, wątrobę oraz nerki. Jest korzystna dla działania całego organizmu a wszystko to dzięki właściwości beta-karotenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *