Ginekologia estetyczna po porodzie

Ginekologia estetyczna po porodzie – co trzeba o niej wiedzieć?

Ginekologia estetyczna po porodzie – czy po porodzie należałoby zrobić jakiś zabieg? Multum Kobiet zadaje sobie to pytanie. Po porodzie mnóstwo pań skarży się na kłopoty, jakich wcześniej u nich nie było, na przykład mają uczucie, iż pochwa jest za duża, co zmniejsza jakość życia płciowego. Czy można im pomóc? W jaki sposób? Po pierwsze, należy rozpocząć robić ćwiczenia mięśni Kegla, całej przepony miednicznej. To nie mogą być ćwiczenia sporadyczne, musimy nadać im systematyczność oraz intensywność w wykonywaniu. Jeśli jednakże mechanizm jest rozwinięty, pacjentkę czeka zabieg operacyjny. Gdy ból dotyczy pełnej długości pochwy, będzie to plastyka pochwy, natomiast gdy idzie jedynie o przedsionek pochwy, doskonale sprawdza się wówczas zabieg vaginal narrower, więc wykorzystanie specjalistycznych nici zmniejszających wejście do pochwy.

Kontuzje przy porodzie

Poród to duży trening fizyczny dla organizmu. Ciało kobiety jest wprawdzie dostosowane do rodzenia dzieci, jednakże w okresie porodu drogami natury może dojść do zbytniego napięcia pochwy oraz krocza. W wielu przypadkach osłabione mięśnie dochodzą do formy w parę tygodni po porodzie. Bywa jednakże również tak, iż należy nad nimi trochę popracować. Niewielkie urazy daje się „leczyć” fizjoterapią, więc robiąc ćwiczenia mięśni dna miednicy, tak nazywane ćwiczenia Kegla. Większe, jakie wywołują kłopoty z nietrzymaniem moczu, zbytnie osuszenie śluzówki, sprężystość tkanek bądź zbytnie napięcie pochwy, co stwarza ból w okresie współżycia, należałoby skonsultować z lekarzem – położnikiem bądź ginekologiem estetycznym.

Na czym polega oraz ile kosztuje plastyka pochwy

Chirurgiczna operacja pochwy to zabieg już w określonym sensie standardowy – przeprowadzany od lat, chociaż niegdyś zazwyczaj jedynie w sytuacjach szczególnie ciężkich, kiedy kobieta po porodzie nie mogła prawidłowo działać (ponieważ np. została tak źle zszyta, iż non stop czuła ciągnięcie). Operację plastyczną pochwy (waginoplastykę) robi się ponieważ w tychże wypadkach, kiedy w obszarze organów płciowych pojawiły się duże zmiany. Ze względu zbytniego napięcia mięśni okrężnych pochwy oraz naruszenia mięśni dna miednicy dojść może do zmniejszenia jednej bądź obu ścian pochwy, zmniejszenia się krocza, zwiększenia się przedsionka pochwy i wejścia do pochwy.

W wyszczególnionych wypadkach robi się zabieg operacyjny, jakiego celem jest zwężenie pochwy oraz poprawa rozciągnięcia jej mięśni. Zabieg trwa blisko 45 minut. Przeprowadzany jest przeważnie w znieczuleniu całkowitym, lecz na życzenie pacjentki można wykorzystać znieczulenie miejscowe. W strefach wejścia do pochwy oraz na jej bocznej ścianie specjalista robi nacięcie, pozbywając się nadmiernej tkanki. Potem zaszywa ranę w taki sposób, żeby dojście do pochwy uzyskało wygląd kompatybilny z wymaganiami pacjentki.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera

Laserowa rewitalizacja pochwy to zabieg dosyć inwazyjny. Laser w ginekologii estetycznej stosuje się przeważnie w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu i do naprawy sprężystości oraz zwilżenia ścianek pochwy. Zabiegi laserowe są także przydatnym urządzeniem do redukcji blizn poporodowych. Jako najmniej inwazyjne zabiegi, nie potrzebują hospitalizacji. Należy jednakże pamiętać, żeby były robione poprzez profesjonalnego lekarza, ponieważ w rękach niedoświadczonej osoby może spowodować więcej szkody, aniżeli pożytku. Plastyka pochwy oraz krocza to znacznie bardziej interwencyjne zabiegi. Robi je lekarz chirurg. Przed zabiegiem pacjentka jest znieczulona – ogólnie bądź dolędźwiowo. Pobyt w szpitalu trwa blisko 1 dnia. Zabiegi kosztują blisko 4-6 tysięcy złotych oraz nie są finansowane poprzez NFZ.

Laserowe obkurczanie pochwy po ciąży

Stan pochwy, jak każdego organu, może się pogarszać wespół z wiekiem. Jako podstawową podstawę kłopotu możemy przyjąć porody. Rozszerzony przedsionek pochwy jest czynnikiem wielu przypadłości – licznych chorób oraz podrażnień sromu. W związku z ogromną inwazyjnością zabiegów chirurgicznych zmniejszających waginę, większość Pań decyduje się na bezpieczny zabieg z zastosowaniem światła laserowego.

Mezoterapia pochwy

Zabieg wykonywany jest w celu ujędrnienia, podniesienie sprężystości oraz zwilżenia pochwy. Również w wypadku wracających chorób i wspomagająco w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Polega na włożeniu środka medycznego pod śluzówkę pochwy. Zabieg tenże zalecany jest kobietom w czasie menopauzy, u jakich w naturalny sposób zmniejsza się sprężystości oraz zwilżenie pochwy.

Korekta warg sromowych mniejszych

Niezwykle wiele pań ma kłopot z wyglądem własnych warg sromowych. Należałoby jednakże podkreślić, iż wystawanie warg sromowych mniejszych nie jest niczym dziwnym. Wygląd intymny jest tak samo specjalny jak wygląd reszty ciała, w tymże chociażby twarzy. Bywa jednakże, iż zbyt grube, wystające oraz mięsiste wargi sromowe powodują problem w prawidłowym funkcjonowaniu. Ścierają się o obcisłe stroje, powodują dyskomfort podczas noszenia koronkowej bielizny, przeszkadzają w jeździe na rowerze oraz wielu pozostałych rzeczach. Zarówno kompleksy połączone z wyglądem warg sromowych, jak również kłopoty, jakie powodują przerośnięte wargi, można starać się wyleczyć za pomocą zabiegów estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *