rozstępy

Ten prosty, cytrynowy trick pomoże Ci na zawsze pozbyć się rozstępów!

Rozstępy to problem wielu osób. Borykają się z nimi zwłaszcza kobiety po ciąży. Przyczyna ich powstawania to rozciągnięcie tkanki łącznej poza jej normalne granice. Rozstępy pojawiają się też wtedy, kiedy człowiek szybko przybiera i traci na wadze. Najczęściej osobami dotkniętymi tym nieestetycznym problemem są kobiety w ciąży, jak już wspomniano, a także osoby, które szybko zrzuciły wagę, długotrwale stosują niektóre leki, lub szybko przytyły – na przykład w wyniku procesu chorobowego. Skóra rozciąga się wówczas na tyle szybko, że organizm nie nadąża z produkcją kolagenu. Jego włókna zostają osłabione i objawia się to właśnie bliznami lokalizującymi się na górnej warstwie skóry.

rozstępyIstnieje mnóstwo naturalnych sposobów na walkę z rozstępami. My polecamy sok z cytryny, który bogaty jest w naturalną witaminę C, kwas cytrynowy oraz kwasy tłuszczowe. Ten niezwykły skład pomaga w złuszczaniu martwych komórek skóry, przyspiesza gojenie i redukcję rozstępów. Sok ten doskonale sprawdza się również przy innych uszkodzeniach skóry – na przykład trądziku czy blizn. Cytryny nawilżają skórę i dzięki swoim właściwościom rozjaśniają ją. Uwalnia też skórę od wszelkich nieestetycznych plam i wykwitów.

Sok z cytryny na rozstępy

Aby zastosować cytrynę na rozstępy wystarczy rozciąć owoc na pół i natrzeć jedną częścią zmienioną część skóry. Odrobinę soku można wycisnąć na rozstępy, rozsmarować i masować kilka chwil okrężnymi ruchami. Pozostawić na dziesięć minut i przemyć ciepłą wodą. Zabieg należy powtarzać dwa razy dziennie przez około miesiąc. Rozstępy powinny zniknąć całkowicie.

Cytryny można używać również w połączeniu z ogórkiem. Aby przygotować miksturę wystarczy zmieszać jedną część soku z cytryny z jedną częścią soku ogórkowego. Można dodać także odrobinę miodu i oliwy z oliwek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *