Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ten prosty, cytrynowy trick pomoże Ci na zawsze pozbyć się rozstępów!

Rozstępy to problem wielu osób. Borykają się z nimi zwłaszcza kobiety po ciąży. Przyczyna ich powstawania to rozciągnięcie tkanki łącznej poza jej normalne granice. Rozstępy pojawiają się też wtedy, kiedy człowiek szybko przybiera i traci na wadze. Najczęściej osobami dotkniętymi tym nieestetycznym problemem są kobiety w ciąży, jak już wspomniano, a także osoby, które szybko zrzuciły wagę, długotrwale stosują niektóre leki, lub szybko przytyły – na przykład w wyniku procesu chorobowego. Skóra rozciąga się wówczas na tyle szybko, że organizm nie nadąża z produkcją kolagenu. Jego włókna zostają osłabione i objawia się to właśnie bliznami lokalizującymi się na górnej warstwie skóry.

rozstępyIstnieje mnóstwo naturalnych sposobów na walkę z rozstępami. My polecamy sok z cytryny, który bogaty jest w naturalną witaminę C, kwas cytrynowy oraz kwasy tłuszczowe. Ten niezwykły skład pomaga w złuszczaniu martwych komórek skóry, przyspiesza gojenie i redukcję rozstępów. Sok ten doskonale sprawdza się również przy innych uszkodzeniach skóry – na przykład trądziku czy blizn. Cytryny nawilżają skórę i dzięki swoim właściwościom rozjaśniają ją. Uwalnia też skórę od wszelkich nieestetycznych plam i wykwitów.

Sok z cytryny na rozstępy

Aby zastosować cytrynę na rozstępy wystarczy rozciąć owoc na pół i natrzeć jedną częścią zmienioną część skóry. Odrobinę soku można wycisnąć na rozstępy, rozsmarować i masować kilka chwil okrężnymi ruchami. Pozostawić na dziesięć minut i przemyć ciepłą wodą. Zabieg należy powtarzać dwa razy dziennie przez około miesiąc. Rozstępy powinny zniknąć całkowicie.

Cytryny można używać również w połączeniu z ogórkiem. Aby przygotować miksturę wystarczy zmieszać jedną część soku z cytryny z jedną częścią soku ogórkowego. Można dodać także odrobinę miodu i oliwy z oliwek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *