tamarynd

Tamarynd – tradycyjne zastosowanie, korzyści zdrowotne, leczenie

Tamarynd – rośnie na całym świecie, tamaryndowe drzewo i owoce, które rosną w strąkach i przybierają kolor brązu, gdy są dojrzałe. To dostarcza witaminy z grupy B i jest doskonałym źródłem wapnia, magnezu i żelaza. Stanowią ważną część kuchni tropikalnej i tradycyjnej medycyny od wieków, owoce tamaryndowe zyskały reputację jako potężna super-żywność, która może pomóc w walce z kilkoma współczesnymi chorobami.

Owoce słodko-kwaśne zwane tamarindą mają unikalną właściwość – usuwają z organizmu jedną z najbardziej toksycznych substancji przyjmowanych przez większość Amerykanów – fluorek.

Tradycyjne zastosowania tamaryndów

Wszędzie tam gdzie rozprzestrzenił się tamarynd, uzdrowiciele uważają, że jest użyteczny do wspierania dobrego zdrowia. Był stosowany w leczeniu gorączki, szybkiego gojenia rany, biegunki, malarii, bólu brzucha i niestrawności, zaparcia, chorób oczu i dezynfekcji. Tamarynd jest również powszechnie stosowany w wielu potrawach i cukierkach na całym świecie.

Tamarynd – korzyści zdrowotne

W ostatnich latach tamarynd zwrócił uwagę nowoczesnej medycyny. Podobnie jak wiele roślin i ziół konsumowanych ze względu na ich zdrowie, pomaga organizmowi oprzeć się zwykłym naprężeniom fizycznym spowodowanym przez dietę i zanieczyszczenia środowiska. Oto kilka sposobów, za pomocą których nam pomaga.

Wspiera wątrobę

W jednym z badań, pokazano iż wyciąg z owoców tamaryndów stymulował produkcję naturalnych antyutleniaczy wątroby nadtlenku dismutaza i glutationu. Wraz ze wzrostem ochrony przeciwutleniaczy wątroby badanych doświadczały mniejszego uszkodzenia.

Łagodzi objawy zapalne

Ekstrakt z nasion tajarindy chroni stan stawów, kości i chrząstki stawów przed zapaleniem stawów. Łagodzi substancje zapalne takie jak interleukina i zapobiega powstawaniu enzymów, które rozkładają kości i chrząstki.

Wspiera normalny poziom cukru we krwi

Podczas redukowania żywności obciążonej cukrem wykonujemy dobry pierwszy krok, ważne jest, aby dodać potrawy, które wspierają kontrolę cukru we krwi. W oparciu o dotychczasowe badania, regularne spożycie tamaryndu jest korzystne dla poziomu cukru we krwi.

Regularne spożywanie tamaryndu powoduje obniżenie poziomu glukozy we krwi na czczo i w ciągu zaledwie pięciu dni. Pomaga przywrócić stężenie triglicerydów do normy. Zwiększa poziom cukru we krwi i sposób, w jaki komórki wykorzystują wapń, stanowi to ważny składnik metabolizmu komórkowego. Poza tym promuje detoksykację fluorkową.

Z fluorkiem w pastach do zębów i fluorowaną wodą większość z nas znajduje się w stanie przeciążenia z powodu tego toksycznego, nieprzydatnego metalu. Jego obecność w ciele, zakłóca hormony i osłabia kości. Detekcja fluorku może stanowić wyzwanie, ale tamaryd może sobie z tym świetnie poradzić. W jednym z badań 18 zdrowych chłopców otrzymało suplement z zawartością tamaryndów dziennie przez 18 dni i wyeliminowało to, co badacze opisali jako znaczącą ilość fluoru

Jedna uwaga na temat tamaryndów… naukowcy donosili o zwiększonej utracie niezbędnych minerałów cynku i magnezu. Powinieneś rozważyć uzupełnienie tych minerałów, jeśli jesz tamaraninę przez pewien czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *