kwas kaprylowy

Kwas kaprylowy – prosty sposób na grzybice i uciążliwe swędzenie stóp

Kwas kaprylowy – znany szczególnie wśród osób które cierpią na grzybicę. Dlaczego? Ponieważ to niezawodny środek który jest bezlitosny w walce z grzybem który podstępnie zagnieździł się w twoim organizmie. Organizm człowieka upomina się o cukier który stanowi pożywkę dla rozwijającego się grzyba. Kwas kaprylowy w 90% zmniejsza obecność niebezpiecznego grzyba z rodzaju Candida. Kwas kaprylowy to naturalny środek, idealny, niezastąpiony w walce z tym groźnym przeciwnikiem.

Kwas kaprylowy właściwości

kwas kaprylowyKwas kaprylowy jest bezlitosny w walce z grzybami. Czemu zawdzięczamy jego wspaniałe właściwości. Liczne badania wykazały, że łącząc się z błonami komórek drożdżaków, to właśnie kwas kaprylowy powoduje ich rozerwanie i śmierć. Badania wykazują na znaczne zmniejszenie kolonii drożdżaków w jelitach przy systematycznym stosowaniu kwasu kaprylowego. W jednym z badań stwierdzono, że kwas kaprylowy zmniejsza ślady drożdżaków (Candida albicans) w posiewach kału o 30-90%, po zaledwie 16 dniach suplementacji. Najskuteczniej kwas kaprylowy działa stosowany w kombinacji z innym składnikiem o właściwościach przeciwgrzybicznym/przeciwbakteryjnym, dzięki czemu Candida nie jest w stanie łatwo zaadoptować się do kuracji i przeciwdziałać jednemu sposobowi. Poleca się używanie kwasu w połączeniu z, na przykład, czosnkiem, wyciągiem z pestek grejpfruta, olejkiem z oregano.

Kwas Kaprylowy jest zazwyczaj bardzo szybko wchłaniany z jelit do krwioobiegu i w celu pożądanego działania przeciwdrożdżakowego musi być łączony z minerałami, aby zapewnić wolniejsze tempo uwalniania w przewodzie pokarmowym. W kandydozie kwas kaprylowy należy wprowadzać stopniowo, aby zapobiec pogorszeniu się symptomów lub je ograniczyć, ponieważ opisane drożdżaki wydzielają toksyczne substancje.

Wśród najczęściej wymienianych zastosowań kwasu kaprylowego wskazuje się miedzy innymi na:

Jeśli chodzi o stosowanie kwasu kaprylowego przez ludzi, najczęściej występuje on pod postacią kapsułek zawierających kwas w stanie wolnym, a więc najbardziej skutecznym. Oddziałuje na mikroflorę jelitową, jest również najlepszym wyjściem w przypadku leczenia kandydozy i infekcji bakteryjnych, chociaż w tym wypadku zaleca się stosowanie kapsułek dojelitowych.

Źródła kwasu kaprylowego w diecie

Najlepszym źródłem kwasu oktanowego jest kokos, zwłaszcza olej kokosowy, który stanowi prawdziwą skarbnicę stężonych kwasów tłuszczowych, o średniej długości łańcucha. Do dobrych źródeł zalicza się również pełne mleko, masło orzechowe, olej palmowy.

Warto pamiętać, że szybkie, gwałtowne oczyszczanie organizmu z drożdżaków i innych grzybów należy przeprowadzać z zachowaniem zasad zdrowego rozsądku, by nie narazić się na wystąpienie ostrej reakcji organizmu na to oczyszczanie.

Stosowanie kwasu kaprylowego, należy zaczynać stopniowo a nie gwałtownie, aby zapobiec bólom brzucha. Dlatego zaleca się brać kapsułkę 500 miligram raz lub dwa razy dziennie na początku, a następnie zwiększać dawkę. Jeśli czujesz się komfortowo, bierz przez około trzy do czterech miesięcy, aż stan się poprawi. Uważa się, że powoli zwiększając dawkę infekcje grzybicze są skuteczniej zwalczane, a organizm nie będzie stymulowany do reakcji autoimmunologicznych.

Owsianka z mleczkiem kokosowym źródło kwasu kaprylowego – przepis

Składniki:

  • 1 szklanka płatków owsianych,
  • 1 ½ szklanki wody,
  • 4 łyżeczki mleczka kokosowego

Sposób przygotowania

Płatki zalać wrzącą wodą i pozostawić pod przykryciem około 10 min, następnie dodać mleczko kokosowe i wymieszać.

Dawkowanie

Zaleca się spożywanie co najmniej raz dziennie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *