Stres

Stres – naturalne sposoby radzenia sobie ze stresem

Stres – zdrowie psychiczne jest podstawą optymalnego zdrowia, ponieważ są to twoje myśli i emocje wpływające na stan Twojego ciała. Epigenetyka pokazuje, że nasze emocje odgrywają ważną rolę w dyktowaniu zdrowia naszym komórką, a niektóre badania wskazują, że emocje wpływają na ekspresję niektórych tendencji genetycznych.

Nierównowaga psychiczna jest poważnym problemem. Może zaszkodzić Twoim czynnikom żywienia i sprawności fizycznej. Znalezienie więc naturalnych sposobów podejścia do tego jest kluczowe dla dobrej jakości życia.

Różeniec górski jest ziołem wyróżniającym takim naturalnym podejściem. Wykazuje obietnicę ulepszania nastroju i zarządzania lękami, stresem i wspomaganiem kognitywnym. Oprócz wykrycia przyczyn tych objawów, możesz chcieć włączyć moc tej potężnej rośliny do codziennego planu odnowy psychicznej. Pamiętaj o tym, że stres potrafi zniszczyć wszystkie plany.

Naturalne podejście do równowagi psychicznej

Różeniec górski staje się coraz bardziej popularny na Zachodzie, szczególnie dla budowania wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Niedawne badanie z 2005 r. wzięło go pod uwagę i stwierdziło, że suplementacja tym zielem poprawiła samoobserwowane objawy stresu, lęku i zaburzeń nastroju. Podczas gdy badanie nie było kontrolowane przez placebo, badacze zwracają uwagę, że wyniki były mało prawdopodobne, aby były efektem placebo, ponieważ stopniowo zmieniały się stopniowo, zamiast stopniowo zmieniać dawki.

Inne opublikowane ostatnio badanie wykazało poprawę tolerancji na stres u jedwabników po spożyciu ekstraktu z różeńca. Zmieniło się także stężenie glutationu, jest to silny przeciwutleniacz, znany ze swoich ochronnych efektów przeciwko wolnym rodnikom. Oprócz tych korzyści, różeniec górski wydłużył również okres żywotności robaka. Dał mu udział w swoim potencjale w dziedzinie zwalczania starzenia się.

Chociaż wyraźnie widać jego zalety (jedwabniki i ludzie nie są dokładnie tym samym organizmie biologicznie), naukowcy planują przeszłe badania zarówno u ludzi, jak i zwierząt wykazujące, że zioło może zmniejszyć reakcję na stres i poprawić ogólną jakość życia.

Stres – jak naturalnie zarządzać stresem?

Stres jest naturalnym aspektem życia, bez niego nie bylibyśmy w stanie radzić sobie z pewnymi sytuacjami w odpowiedni sposób. Kluczem do zarządzania stresem jest to, by nie przejmował on kontroli nad stanem naszego życia. Jednym z głównych sposobów zmniejszenia reakcji na stres jest wykonywanie ćwiczeń.

Ten naturalny (i darmowy) składnik zdrowego stylu życia pomaga wydalać nadmiar energii, który może powodować nadmierne stres, lęk lub objawy związane z nastrojem. Pomaga również zwiększyć energię w dłuższej perspektywie, zwiększa endorfiny i poprawia zdolności myślenia krytycznego. Medytacja jest również potężnym sposobem na milczenie w dobie nieustannego „gadania”, które towarzyszy przemyślaniu.

Właściwe odżywianie jest również ważne w przypadku przyjmowania niezbędnych składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia mózgu, dlatego należy spożywać głównie dietę surową, opartą na roślinności z wieloma artykułami spożywczymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *