Dłonie

Dłonie – sposób na odmłodzenie dłoni, jak odwrócić proces starzenia

Dłonie – proces starzenia się jest nieodwracalny i czeka każdego – prędzej, czy później. Pierwsze jego oznaki widoczne są na skórze. Zaczynają pojawiać się zmarszczki, drobne linie wokół oczu, rozszerzone pory, zwiotczenie skóry na twarzy oraz szyi. To właśnie na te symptomy zwykle zwracamy szczególną uwagę. Twarz bowiem jest dla nas najważniejsza. Jednak jak się okazuje nie tylko ona może ujawnić nasz wiek. Również dłonie są narażone na szybsze starzenie.

Ich zły stan szybko się pogłębia a my zauważamy to wtedy, kiedy jest już często za późno. Skóra na dłoniach jest bardzo cienka i wrażliwa. W dodatku wciąż eksponujemy ją na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Na grzbiecie dłoni nie ma również zbyt wiele tkanki tłuszczowej, dlatego też uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny są widoczne niemalże od razu.

Jak odmłodzić dłonie

Wyobraźmy sobie jak często myjemy naczynia, sprzątamy przy użyciu chemikaliów bez rękawic, wychodzimy na mróz, wiatr lub upał bez ochrony dłoni – wtedy szybko zrozumiemy dlaczego ręce wyglądają zupełnie nie tak, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Ważne jest to, aby dbać o ręce tak samo jak i o twarzy czy włosy – a być może nawet bardziej.

Większość osób (pewnie także Ty) regularnie złuszczają skórę twarzy przy użyciu peelingów. Ręce też tego potrzebują. Po peelingu skóra dłoni stanie się jedwabiście gładka, usunięte zostaną z niej martwe komórki naskórka. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na specjalistyczne zabiegi kosmetyczne. Peeling dla dłoni wykonasz samodzielnie przy użyciu kilku składników, które na pewno posiadasz w domu. Oto nasz przepis:

Składniki:

oliwa z oliwek

cynamon

brązowy cukier

Przygotowanie

Wszystko co musisz zrobić to zmieszać te wszystkie składniki dobierając proporcję tak, aby stworzyły gładką masę. Nałóż mieszankę na skórę i delikatnie masuj nią dłonie przez około minutę. Następnie spłucz peeling ciepłą wodą i osusz dłonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *