sok oczyszczający wątrobę

Sok oczyszczający wątrobę – działanie, odchudzanie, oczyszczanie

Sok oczyszczający wątrobę – wątroba stoi na straży oczyszczania naszego organizmu z toksyn. Zasadniczo, jeśli nie dotykają jej żadne choroby, doskonale spełnia swoją rolę. W dzisiejszych czasach wiele czynników powoduje obciążenie wątroby. Uniemożliwia to sprawne oczyszczanie złogów toksyn z organizmu. Sok oczyszczający wątrobę warto stosować nawet kilka razy do roku.

Praca wątroby – jak to działa

Wszelkie produkty spożywcze, które przyjmujemy, trafiają najpierw do naszego przewodu pokarmowego. Tam rozdzielają się na składniki odżywcze, które trafiają do wątroby żyła wrotną. W wątrobie składniki odżywcze przechodzą szereg przemian biochemicznych. Te, które są niezbędne dla organizmu, zostają rozprowadzone po całym ciele. Te, które są zbędne, wątroba wychwytuje, a następnie wydala. W ten sposób rozprawia się ona z toksynami. Gdy jednak toksyn w organizmie jest zbyt dużo, wątroba może nie nadążać z pracą.

Praca wątroby a odchudzanie

Właściwy proces odchudzania jest wypadkową wielu czynników. Jednym z nich jest brak chorób metabolicznych, które skutecznie je utrudniają. Drugim jest prawidłowe funkcjonowanie narządów. Trzecim oczywiście nasze zaangażowanie w odchudzanie. Gdy wątroba jest obciążona, trudno jest właściwie przetwarzać wszelkie składniki pokarmowe. Dlatego też zanim podejmie się pierwsze próby odchudzania, warto zrobić detoks wątroby.

Sok oczyszczający wątrobę z toksyn

Sok oczyszczający wątrobę zawiera przede wszystkim duże ilości błonnika. Reguluje on przemianę materii. Ma także jedną bardzo istotną właściwość. Mianowicie, pęcznieje w jelitach wiążąc wodę wraz z toksynami! W takiej postaci toksyny zostają wydalone z kałem na zewnątrz. Istotą oczyszczania wątroby jest zatem dostarczenie organizmowi dużych ilości błonnika. Poza tym, organizm będzie potrzebował też witamin i składników mineralnych. Równocześnie należy odciążyć wątrobę. Unikać trzeba przetworzonych potraw, alkoholu i w miarę możliwości leków. Dzięki temu wątroba będzie odciążona, a składniki oczyszczającej mikstury zadziałają skuteczniej.

Przepis na sok oczyszczający

Detoks wcale nie musi być kosztowny ani restrykcyjny. Na kilka dni warto odpuścić sobie mrożoną pizzę, gotowe dania, słodycze, alkohol i inne. Sok oczyszczający wątrobę należy pić w ilości 3 filiżanek dziennie przez 5 dni. W tym czasie prace wątroby należy też wspierać przez picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie. Sok składa się z: buraka, marchwi, jabłek, rzodkiewek, selera, oraz czosnku. Warzywa te najlepiej przepuścić przez wyciskarkę do soku by uzyskać klarowny ekstrakt. Następnie dodać zmiksowany czosnek i rzodkiewkę.

Taki napój możemy też zakupić w gotowej postaci bez konieczności samodzielnego wyciskania, co jest dość czasochłonne. Jest on dość kosztowny, jednak zauważmy, że to tylko kilkudniowa terapia. Stosując go przed rozpoczęciem odchudzania, zapewniamy sobie szybszą przemianę materii. Dzięki temu nasz organizm będzie szybciej i sprawniej spalał tłuszcz! Efekty odchudzania będą widoczne już po kilku tygodniach, a my zyskamy motywację do dalszego trzymania diety i ćwiczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *