guwaja

Gujawa – to egzotyka odchudzania na wyciągniecie ręki

Gujawa – już sama nazwa brzmi egzotycznie i prawidłowo ponieważ roślina ta pochodzi z rejonów Karaibów oraz Ameryki Środkowej. Niekiedy stosuje się nazwę zamienną czyli gruszka właściwa ale nie należy jej mylić z naszymi odmianami tego owocu. Trudno się pokusić o uprawę w Polsce tej rośliny głównie z uwagi na klimat jaki u nas panuje dlatego jej hodowla możliwa jest tylko w warunkach domowych. W ostatnich latach ze względu na swoje liczne właściwości gujawa stała się hitem nie tylko w odchudzaniu ale w zdrowej zbilansowanej i rozsądnej diecie każdego człowieka.

Gujawa właściwości

guwajaW Polsce coraz bardziej poszukiwana szczególnie przez osoby które chcą się mądrze i zdrowo odchudzać. Na świecie doskonale znana wkracza dużymi krokami na polskie salony. Co powoduje że owoc Gujany to taki hit?? Otóż oszacowano iż średniej wielkości owoc gujany to około 8 g błonnika. W praktyce oznacza to że nasza potrzeba jedzenia zostaje w naturalny sposób pochamowana, nie odczuwamy nieustannego głodu i pragnienia podjadania. Pamiętaj dzieje się tak ponieważ błonnik pęczniej w żołądku. Przez to posiłek z błonnikiem zaspokaja głód na dłużej niż inny. Jednocześnie co bardzo istotnie w trakcie diety to utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru. To nie tylko dobra wiadomość dla tych, którzy się odchudzają. Ale także dla cierpiących na cukrzyce.

Dodatkowym czynnikiem wspierającym odchudzanie jest zawartość w owocach Gujany pektyn. To właśnie dzięki nim zostaje zdopingowany proces trawienia pokarmu.

Gujana to złoty środek który umożliwia ochronę organizm przed gromadzeniem się tłuszczu. Owoce stanowią doskonałe źródło witaminy C, witaminy A, potasu, selenu, żelaza i fosforu.

Dodatkowo gujawa na odchudzanie zawiera spore ilości kwasu foliowego, który jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla kobiet w ciąży. W czasie ciąży kobiety powinny dostarczać organizmowi kwas foliowy. W celu odpowiedniego rozwoju układu nerwowego u dziecka.

W gujawie jest też dużo pektyn, dlatego jej owoce doskonale nadają się na galaretki i konfitury.

Koktajl z gujawy – hitem w odchudzaniu – przepis

Chęć zrzucenia zbędnych kilogramów wymusza na nasz poszukiwanie nowych rozwiązań. Jednym z nich jest ten koktajl, smaczny, zdrowy i w 100% skuteczny!

Składniki

  • 2 średniej wielkości owoce gujawy,
  • 2 pomarańcze,
  • ¼ szklanki soku z limonki,
  • 1 sztuka grejpfruta

Sposób przygotowanie – hit w odchudzaniu koktajl z gujawy!!

W celu przygotowania koktajlu należy dokładnie umyć i obrać owoce Gujawy, greyfruta oraz pomarańczy. Tak przygotowane owoce należy pokroić w drobną kostkę i umieścić w pojemniku blendera. Następnie wycisnąć sok z limonki i przelać go do pojemnika z owocami. Blendowac około 3 mion na najwyższych obrotach.

Dawkowanie

Tak przygotowany koktajl zaleca się spożywać pół godziny przed obiadem lub jako drugie śniadanie.

Pomarańcze – to witaminy A, B, B12 i P, a także sole mineralne i pektyny, dzięki którym praca jelit przebiega prawidłowo.

Grejpfrut – jest  niskokaloryczny (w 100 g mają tylko 50 kcal), a do tego przyśpiesza przemianę materii, ułatwia spalanie tłuszczów i oczyszczają organizm

Sok z limonki – to drogocenne źródło witaminy A, C ,E, B1, B2, B6, błonnik, potas, wapń, fosfor, magnez, kwas foliowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *