Ból rwy kulszowej – charakterystyka, naturalne sposoby, leczenie

Ból rwy kulszowej jest bardzo poważnym problemem – Ci, którzy cierpią z powodu bólu tego typu opisują to jako uczucie dyskomfortu, który zaczyna się od ostrego lub odrętwiałego bólu w plecach, który promieniuje, a także podchodzi do nóg. Ten stan może często powodować nieprzyjemne wstrząsy i ciśnienie pomimo niewielkich ruchów. Czy można jakoś na to zaradzić?

Według niektórych danych, co trzecia osoba na tej planecie z pewnością doświadczy tego problemu w swoim życiu. Objawy bólu kulszowego są dość podobne do bólów dolnych i skurczów nóg i dlatego wiele osób popełnia błędy podczas leczenia tego poważnego stanu.

Jak stwierdzono wcześniej, ból może być inny u różnych pacjentów. Niektóre osoby doświadczają lekkich bólów i uczucia drętwienia, podczas gdy inni doświadczają ostrych i naprawdę niewygodnych wrażeń, które zazwyczaj dotykają jednej strony ciała na raz. Wielu ludzi znajduje silne leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen w celu złagodzenia bólu. Chociaż leki tego typu mogą być wiarygodne, nie zapewniają długotrwałego efektu leczniczego, a także mają wiele skutków ubocznych. Dobra wiadomość jest taka, że kilka zabiegów organicznych może pomóc złagodzić ból, a także wyeliminować obrzęk wywoływany przez rwę kulszową.

Naturalne sposoby na ból rwy kulszowej

  1. Chiropraktyka specjalistyczna

Chiropraktyka jest wybitnym rodzajem medycyny holistycznej. Nie ma solidnych badań klinicznych, które potwierdzają, że chodzenie do lekarza chirurga chiropraktyki może poprawić stan rwy kulszowej, ale jest wiele osób, które twierdzą, że doświadczyły poprawy, nawet po kilku sesjach.

  1. Ból rwy kulszowej – akupunktura

Jest to dodatkowy rodzaj medycyny naturalnej, ale w przeciwieństwie do chiropraktyki, akupunktura wykorzystuje unikalne igły, które są umieszczone w ciele. Poprzez umieszczenie tych igieł w konkretnych miejscach w ciele, akupunkturzyści wierzą, że mają zdolność poprawiania krążenia energii w organizmie, pobudzają pracę nerwów, a także pomagają ludziom usuwać ból kulszowy. Zwykle trwa kilka sesji, zanim pacjenci odczuwają pierwsze efekty.

  1. Ból rwy kulszowej – worek z lodem

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na złagodzenie dyskomfortu, powinieneś zdecydowanie próbować użyć pakietów lodowych w dotkniętych miejscach. Zostaw zimny okład przez około 20 minut, wstrzymaj się przez dwie godziny i wykonaj tę procedurę jeszcze raz, aż poczujesz się znacznie lepiej.

  1. Ból rwy kulszowej – masażoterapia

Masaż terapeutyczny  jest techniką stosowaną od czasów starożytnych. Odpowiedni masaż może rozluźnić tkanki mięśniowe, usunąć problem, a także zwiększyć krążenie krwi. Niezbędne oleje wykorzystywane do masażu oraz aromatyczne świece mogą znacznie podnieść wyniki.

  1. Joga

Prawdopodobnie widziałeś, jak wszechstronni są praktycy jogi, ale gdy mówimy o zastosowaniu tego typu ćwiczeń do bólu rwy kulszowej, faktycznie niezbędne są umiarkowane i bardzo fachowe działania. Osoby, które zmagają się z bólem kulszowym, zwykle odpoczywają, ale we wszystkich przypadkach zalecana jest minimalna aktywność fizyczna. Tylko dzięki wysiłkowi fizycznemu można oczekiwać poprawienia zdolności adaptacyjnych, a także ruchu.

  1. Odpoczynek

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że brak odpoczynku może powodować zarówno krótkie, jak i długotrwałe niekorzystne oddziaływanie na Twoje zdrowie. Badania potwierdzają naprawdę wiele dobrych efektów zdrowego snu, takich jak lepszy układ odpornościowy organizmu, zwiększona uwaga, a także przywrócenie energii. Poprzez sen Twoje nerwy będą ukojone.

  1. Zioła i oleje

Dowiedziono już, jak oleje i zioła są istotne w terapii masażem – okazuje się jednak, że mogą być też bardzo przydatne do bólu kulszowego, gdy są stosowane w postaci suplementów, kapsułek, herbat. Jeśli zamierzasz je stosować pamiętaj jednak, aby zapytać lekarza, bowiem niekiedy mogą powodować pewne negatywne skutki w połączeniu z kilkoma innymi lekami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *