woda z cytryną i imbirem

Woda z cytryną i imbirem działa oczyszczająco i odchudzająco!

Zastanawiasz się jak działa na nasz organizm woda z cytryną i imbirem? Nie ma nic bardziej orzeźwiającego od chłodnego napoju z połączeniu tylko kilku niezwykłych składników. To one sprawią, że Twoje kubki smakowe oszaleją, gdyż będziemy każdego dnia pili ten napój. Nie musimy udawać się do kawiarni, aby sprostać temu wyzwaniu. Nie musimy też parzyć owoców godzinami, aby otrzymać zadowalający efekt. Wystarczy nam woda, cytryna i imbir!

woda z cytryną i imbiremTen rewelacyjny napój swoimi właściwościami działa oczyszczająco na nasz organizm oraz wspiera proces odchudzania. Jej główne składniki to niezwykle silne produkty oczyszczające nasz organizm z toksyn, a dodatkowo wspomagają spalanie tłuszczu z brzucha. Co czyni ten napój taką rewelacją?

Właściwości wody z cytryną i imbirem

Imbir jest jednym z najsilniejszych składników naszego napoju. Jest to doskonały przeciwutleniacz, wykorzystywany jako naturalny antybiotyk na wiele schorzeń i dolegliwości. Powszechnie znana bylica jest doskonałym lekarstwem na poranne mdłości, szczególnie uciążliwe u kobiet w ciąży. W badaniach przeprowadzonych na działaniu imbiru dowiedziono, że kobiety, które regularnie przyjmowały imbir, odnotowały zmniejszenie nasilenia na poranne mdłości.

Niejednokrotnie wykorzystywany w chorobie lokomocyjnej oraz leczeniu artretyzmu. Naukowcy również dowiedli, że przyjmowanie imbiru działa leczniczo na wymienione dolegliwości i minimalizuje ich objawy.

Naukowcy przeprowadzili badania w których dowiedli, że właśnie imbir działa przeciwnowotworowo. W badaniach na drugie osób wykazały, że regularne przyjmowanie imbiru hamuje rozwój komórek nowotworowych, dodatkowo rewelacyjnie neutralizuje stany zapalne w organizmie. Te i wiele więcej dobrodziejstw dostajemy spożywają imbir, a dokładniej przeciwutleniacz 6-gingerol.

Kolejnym składnikiem naszego napoju jest cytryna, która jest królową wielu wartościowych właściwości. Cytryny to nie tylko witaminy i minerały, ale również cudowne właściwości lecznicze. W licznych badaniach przeprowadzanych na właściwościach cytryn dowiedziono, że jest rewelacyjna na zgagę, poprawia odporność, poprawia układ trawienny, rozjaśnia plamki.

Nieoceniona cytryna posiada właściwości detoksykacyjne i to ona sprawia, że nasz napój jest niezwykle skuteczny na oczyszczenie organizmu. Nie można zapomnieć, że właściwości poprawiające trawienie sprawią, że będziemy wspierali proces odchudzania.

Jak przygotować wodę z cytryną i imbirem?

Składniki:

  • 1/2 szklanki wody
  • 1/2 cytryny
  • około 1,5cm imbiru

Przygotowanie:

Do szklanki z wodą dodajemy sok z połowy cytryny. Następnie ścieramy imbir i dodajemy go do wody z cytryną. Woda z cytryną i imbirem jest gotowy do spożywania.

Tak przygotowaną szklankę przyjmujemy z rana na czczo.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *