olejki eteryczne

Olejki eteryczne – niebanalne właściwości na wiele dolegliwości

Olejki eteryczne są jednym z naszych ulubionych holistycznych sposobów na wsparcie hormonalne, umysłowe, fizyczne i emocjonalne tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy. Więc co to są olejki eteryczne i dlaczego są tak fantastycznie użyteczne?

Prezent od matki natury

Olejki eteryczne są naturalnie występującymi ekstraktami roślinnymi (znalezione w kwiatach, drzewach, roślinach, korzeniach, krzewach i nasionach), które są wyposażone w cenne właściwości lecznicze.

Wspierają zarówno stan fizyczny jak i umysł

Używane przez tysiące lat przez starożytne kultury – te eliksiry zdrowia są wyjątkowo zdolne do leczenia nie tylko naszych fizycznych cech, ale także stanów umysłowych, w tym problemów psychicznych. Nie są obojętne dla emocjonalnego samopoczucia i duchowej odnowy biologicznej – oferując zintegrowane podejście do umysłu i ciała.

Mają niebanalne właściwości

Dwa główne sposoby włączania olejków eterycznych do codziennej praktyki wellness to aromaterapia lub kontakt ze skórą.

Aromaterapia obejmuje wdychanie olejków eterycznych poprzez dyfuzor, odparowywacz lub nawet bezpośrednio z butelki, a nakładanie olejów na skórę wymaga, aby olejki eteryczne łączyć z olejem nośnikowym podstawowym (takim jak jojoba lub olej migdałowy) i wmasowywać w ciało.

Niektóre olejki eteryczne nie muszą być mieszane, ale mogą być stosowane bezpośrednio. Zawsze radzimy postępować zgodnie z wskazówką na etykiecie, która będzie najlepszym doradcą. Innym sposobem na użycie olejków eterycznych jest dodanie ich do kąpieli. To idealny sposób na odpoczynek po długim dniu, który pozwala dobrze spać.

Niezastąpione w przypadku wielu dolegliwości

Istnieje ponad 90 olejków eterycznych, każdy z własnym zakresem działań zdrowotnych dla życia w dobrym stanie. Większość olejków eterycznych ma właściwości antybakteryjne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, antyseptyczne i antybiotyczne.

W rzeczywistości te małe, ale mocne wyciągi od matki natury coraz częściej są badane przez środowisko naukowe w przypadku leczenia różnych chorób, w tym raka, HIV, astmy, zapalenia oskrzeli, choroby serca, depresji, lęku i wielu innych.

Olejki eteryczne mają siłę

Olejki eteryczne mają znacznie większą moc niż zioła – są tak silne, że jedna kropla jest w stanie zastąpić kilka łyżeczek ziół. Są więc o wiele potężniejsze niż zioła źródłowe, z których zostały wyodrębnione. Na przykład, potrzeba 25 filiżanek herbaty z mięty pieprzowej, aby równało się to jednej kropli oleju z mięty pieprzowej!

Podsumowując…

Olejki eteryczne są niedrogie, naturalne, lecznicze, emocjonalnie wzmacniające, dodające energii i naprawdę prozdrowotne. Jak ich nie uwielbiać?

Pamiętaj!

Podczas wyboru olejków eterycznych najlepiej zawsze szukać tych czystych, naturalnych. Wiedza o tym skąd pochodzą olejki i jak są tworzone ma kluczowe znaczenie dla ich poprawnego działania. W przeciwnym wypadku efekty mogą nie być tak dobre bądź nawet przeciwne do zamierzonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *