Fartuch medyczny – na jakie szczegóły zwrócić uwagę podczas zakupów?

Służba medyczna charakteryzuje się podobnym strojem, który powinien być schludny. Jednak fartuch medyczny nie jest najprostszym zakupem, ponieważ nie chodzi jedynie o wygląd, ale także o higienę pracy. Przeczytaj artykuł, dotyczący tego tematu.

Fartuchy medyczne – ważny jest materiał

Coraz częściej podczas zakupów codziennych skupiamy się na jakości produktów. Kupując ubrania patrzymy, z jakiego materiału zostały one wykonane. Tak samo  fartuch medyczny powinien spełniać pewne oczekiwania. Dla medyków najważniejszym kryterium, kiedy kupują fartuchy medyczne, jest ich bezpieczeństwo. Wygoda oraz estetyczny wygląd także ma znaczenie, jednak nie jest ono na pierwszym miejscu.

W przychodniach, szpitalach oraz tego typu placówkach medyk ma kontakt z siedliskiem zarazków i drobnoustrojów, dlatego odzież medyczna jest naprawdę ważna. Fartuch medyczny należy często czyścić, nawet gdy gołym okiem nie możemy dostrzec widocznych zabrudzeń. Dlatego fartuchy do codziennej pracy muszą być przystosowane do częstych prań. Dodatkowo materiał musi być przewiewny. Ta cecha sprawi, że fartuch będzie komfortowy.

Fartuch medyczny – czy kolor ma znaczenie?

W placówkach medycznych najczęściej spotykanym kolorem fartuchów jest biały. Ten kolor jest wyborem bezpiecznym, dlatego sprawdzi się w każdej placówce. Jednak taka odzież może często się brudzić w trakcie pracy, ale nie jest to spory problem biorąc pod uwagę, jak często wykonuje się pranie. Kolor ubrania może też być uzależniony od rodzaju wykonywanej pracy. Choć nawet w placówkach medycznych część personelu zaczyna się przekonywać do fartuchów we wzory. Pracowników w kolorowych medycznych fartuchach najczęściej można spotkać na oddziałach dziecięcych. Takie kolorowe elementy mogą sprawić, że zmniejszy się dystans pomiędzy pracownikami służby zdrowia a małymi pacjentami.

Fartuchy medyczne damskie można znaleźć w klasycznym, prostym stylu. Istnieją też modele z bardziej wyciętą talią. Dzięki nim można poczuć się bardziej atrakcyjnie. Fartuchy medyczne dla mężczyzn są dostępne w różnych stylach oraz wykończeniach. Z reguły wybór konkretnego modelu zależy od preferencji danej osoby, ponieważ placówki medyczne nie wymagają ujednoliconego stroju dla wszystkich. Najważniejszą sprawą, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest rozmiar, źle dobrany może powodować dyskomfort w pracy.

Fartuch medyczny – jaki krój będzie odpowiedni?

Pracownicy służby zdrowia na co dzień zmagają się z wymagającymi zadaniami. Dodatkowo ten zawód wymaga większej aktywności fizycznej. Dlatego fartuch medyczny powinien zapewnić swobodę ruchów oraz ich nie krępować. Warto wybierać taką odzież, która nie jest zbyt szeroka. W workowatych ubraniach może często zdarzać się, że będziemy zahaczać o wystające elementy. Jednak nie można popadać w skrajności i wybierać zbyt obcisłe ubrania, które również będą ograniczały ruchy i będą niewygodne. W zawodzie medyka niedopuszczalne jest wybieranie ubrań, które będą blokowały ruchy. Warto postawić również na fartuch z kieszeniami, w których możemy przechowywać różne niezbędne przedmioty. Funkcjonalne kieszenie to także oszczędność czasu, można włożyć tam konkretne rzeczy i następnie nie tracić czasu na przenoszenie ich z miejsca na miejsce.

Nie można również zapomnieć, że fartuch medyczny musi spełniać określone certyfikaty, które pozwalają na jego dopuszczenie do użytku. Dlatego najlepszym rozwiązaniem podczas zakupów, jest udanie się do profesjonalnego miejsca, stacjonarnie bądź online, które zapewni najwyższą jakość kupowanych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *