Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Jak skutecznie chudnąć z imbirem – odchudzająca woda imbirowa

Odchudzająca woda imbirowaimbir to roślina która w XXI wieku bije rekordy popularności. Dzieje się tak dlatego iż nastała ogromna moda na naturalne sposoby na odchudzanie. Która z pań nie chciałaby osiągnąć wymarzonej figury w szybki i skuteczny sposób? Imbir uznawany jest za jedno z najzdrowszych i najbardziej wartościowych przypraw.  Posiada on szerokie zastosowanie, właściwości lecznicze imbiru są powszechnie wykorzystywane w Azji. W Europie imbir staje się podstawowym dodatkiem do potraw i bardzo skuteczne lekarstwo na przeziębienie.

Właściwości odchudzające

Odchudzająca woda imbirowaImbir i jego skuteczność uzależniona jest od czasu podania. Imbir pobudza wydzielanie soków trawiennych i żółci. Zaleca się go więc jako przyprawę do dań o dużej zawartości tłuszczu lub popijanie naparem tłustych posiłków.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Imbir posiada bardzo szerokie zastosowanie i oddziałuje na wiele stanów chorobowych organizmu. Udowodniono iż regularne przyjmowanie imbiru łagodzi stany zapalne i ból w chorobie zwyrodnieniowej i reumatoidalnym zapaleniu stawów, regeneruje i ochrania chrząstkę stawową.

W swoim składzie imbir zawiera gingerole i shogaole zawarte w kłączu są to właśnie odpowiedzialne są za działanie np. uśmierzające ból. Imbir może być stosowany w celu złagodzenia dolegliwości bólowych związanych z miesiączkowaniem kobiet.

W procesie odchudzania oporność komórek tkanki mięśniowej na działanie insuliny zaburza metabolizm węglowodanów, syntezę białka oraz tłuszczów. Dlatego gingerol z imbiru, wraz z kapsaicyną z ostrej papryki, eugenolem z goździków oraz kurkuminą należy do związków fenylowych zwanych waniloidami które w znaczny sposób wspomagają proces. Wszystkie te związki wykazują zbliżone spektrum działania, najprawdopodobniej właśnie dzięki posiadaniu przynajmniej jednego związku aktywnego z grupy waniloidów. W skuteczny sposób ich zastosowanie na co dzień pozwala przeciwdziałać nadwadze i podjąć skuteczną walkę z nadliczbowymi kilogramami.

Zastosowanie i właściwości imbiru umożliwiają wydatkowanie energii zawartej w ludzkim organizmie nawet do 5% a także doprowadzają do utleniania kwasów tłuszczowych i zapobiegają jednoczenie spadkowi tempa metabolizmu. Wszystkie powyżej wymienione czynniki w realny sposób przyczyniają się do utraty upragnionej przez kobiety wagi.

Badania

Najliczniejsze badania na temat imbiru przeprowadzone w Japonii gdzie roślina jest bardzo popularna. Badania dotyczyły wpływu imbiru na termogenezę brunatnej tkanki tłuszczowej. Okazało się, że Grains of paradise i jej aromatyczny keton 6-paradol odpowiedzialne są za podnoszenie się termogenezy brunatnej tkanki tłuszczowej. Aktywne składniki imbiru mogą skutecznie wspomagać terapie odchudzające i regulować masę ciała.

Odchudzająca woda imbirowa – przepis

Przepis jest bardzo prosty i każdy nie tylko panie mogą go samodzielnie przygotować w domowych warunkach. Odchudzająca woda imbirowa w skuteczny sposób pozwoli spalić nadmiar tłuszczu nagromadzony wokół talii, bioder i ud. Ale to nie wszystko, poprawi również ogólny stan zdrowia.

Składniki:

  • należy przygotować około 250 ml szklanki wody,
  • wycisnąć sok z połowy cytryny,
  • przygotować około 5 – trzy milimetrowych plasterków świeżego imbiru
  • smak można urozmaicić dodając łyżeczkę miodu

Sposób przygotowania:

W pierwszej kolejności należy zagotować wodę, w momencie wrzenia  należy dodać imbir a następnie gotować przez około 25 min.  Po upływie tego czasu należy wywar odstawić tak aby nieco ostygł a następnie dodać miód oraz cytrynę. Bardzo ważne aby nie dodawać miodu ani cytryny w momencie wrzenia iż spowoduje to utratę bardzo cennych pierwiastków  w tych właśnie składnikach.

Dawkowanie:

Zaleca się picie minimum dwie niewielkie kubeczki w ciągu dnia. Najlepiej po posiłku, obiedzie oraz kolacji przez okres średni 14 dni. Następnie zaleca się odstąpienie od kuracji na około 7 dni i powtórzenie jej.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *