Jak się pozbyć siwych włosów

Jak się pozbyć siwych włosów – przyczyny przedwczesnego siwienia

Jak się pozbyć siwych włosów – siwe włosy kojarzą się z procesem starzenia się. I słusznie, ale to nie jedyny powód, przez który się pojawiają. Często są one wynikiem permanentnego stresu i borykają się z nimi nawet młode osoby. Wówczas tacy ludzie czują się nieswojo. Wiedzą, że jest to problem, który zwraca na siebie uwagę i jest niezwykle wstydliwy.

Jak tylko pierwsze siwy włos zostanie zauważony natychmiast staramy się szukać wszelkich możliwych sposobów, aby go zakryć. Farby faktycznie mogą pomóc, ale krótkotrwale a ponadto są one naładowane sztucznymi chemikaliami, które zagrażają zdrowej kondycji włosa.

Jakie są jeszcze przyczyny przedwczesnego siwienia?

Wiele czynników może powodować ten problem. Wśród nich wyróżnia się jednak najczęściej:

  • uwarunkowania genetyczne – jeśli w rodzinie pacjenta także występuje problem wczesnego siwienia można uznać, że powodem są uwarunkowania genetyczne
  • stres – jesteśmy na niego narażeni każdego dnia w pracy, szkole, w domu
  • styl życia – niezdrowy sen, niewłaściwa dieta i inne nieprawidłowe nawyki także przyczyniają się do przedwczesnego siwienia
  • proces starzenia – siwe włosy to najczęściej pojawiający się symptom rozpoczynającego się procesu starzenia

Zamiast narażać włosy na działanie chemikaliów lepiej poznać domowe sposoby, które pozwolą uporać się z tym przykrym problemem. Jednym z najskuteczniejszych jest olej kokosowy, który powinien znaleźć się w każdej kuchni.

Regularne stosowanie oleju może przyczynić się do wyeliminowania siwych włosów raz, na zawsze. Stosowany jako odżywka sprawi, że włosy znów nabiorą blasku, ponieważ jest to produkt bogaty w zdrowe tłuszcze, witaminy oraz minerały. Wszystkie z nich są niezbędne w pielęgnowaniu włosów.

Jak się pozbyć siwych włosów – oto przepis

Dwie łyżki oleju podgrzej i delikatnie wmasuj w skórę głowy. Pozostaw na około dziesięć minut i dokładnie spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj zabieg codziennie a szybko zauważysz imponujące rezultaty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *