Medyczny lubrykant – sposób na nawilżenie pochwy

W dzisiejszych czasach rozmowa na temat życia seksualnego staje się coraz bardziej otwarta i przebiega w przyjaznej atmosferze. Niestety jednak w dalszym ciągu istnieje wiele kwestii, które wzbudzają poczucie dyskomfortu i wstydu w szczególności jeżeli mowa jest o naszych własnych ciałach i problemach intymnych. Jednym z takich zagadnień jest suchość pochwy, dyskomfort, z którym boryka się wbrew pozorom wiele kobiet. Dlatego właśnie w niniejszym artykule omówimy, jak ważne jest stosowanie medycznych lubrykantów dla kobiet, które doświadczają suchości pochwy.

Co wpływa na suchość pochwy?

Suchość pochwy jest dosyć powszechnym problemem dotykającym wiele kobiet w różnym wieku. Bardzo często jest wynikiem zmian hormonalnych, które mogą występować zarówno w okresie dojrzewania, jak i w czasie menopauzy. Na nawilżenie w strefach intymnych mają również wpływ przyjmowane leki, przebyte choroby, a nawet silny stres. Ze względu na częstotliwość występowania ten dyskomfort nie powinien stanowić tematu tabu – niestety kierując się wstydem, bardzo często udajemy, że kłopot nas nie dotyczy i nie informujemy partnera o dolegliwościach takich jak ból czy pieczenie podczas stosunku. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby zrozumieć, że suchość pochwy nie jest czymś, czego należy się krępować. To naturalny problem, który można w skuteczny sposób rozwiązać, chociażby stosując lubrykant medyczny.

Jakie korzyści płyną ze stosowania lubrykantu?

Żel intymny powinien znajdować się zawsze w zasięgu naszej ręki. W końcu nie każdy seks jest zaplanowany, a w spontanicznych sytuacjach możemy potrzebować dodatkowego nawilżenia zwłaszcza jeżeli pojawia się suchość pochwy. Przetestowany dermatologicznie i łatwo dostępny lubrykant medyczny znacząco poprawia komfort stosunku zwłaszcza w zaskakujących sytuacjach.

Stosowanie nawilżenia w czasie intymnych zabaw przede wszystkim minimalizuje tarcie i zmniejsza powstawanie nieprzyjemnych otarć, zapobiegając bólowi i dyskomfortowi podczas stosunku seksualnego. Poza tym dobry lubrykant medyczny jest pomocny w przywróceniu równowagi naturalnej flory bakteryjnej, chroniąc jednocześnie miejsca intymne przed infekcjami. Oczywiście istotny jest także fakt, że nawilżenie ułatwia penetrację, sprawiając, że doznania są bardziej komfortowe i znacznie przyjemniejsze. Ponadto stosowanie dodatkowego poślizgu może pobudzić naszą kreatywność i otworzyć nowe możliwości w sferze intymności, włączając w to gadżety erotyczne.

Dlaczego warto wybrać lubrykant medyczny?

Nawilżacze osobiste są stosowane w najbardziej intymnych miejscach ciała, dlatego dobrze jest, aby wybrane przez nas produkty zostały dokładnie przetestowane i dopuszczone do użytku bez żadnych zastrzeżeń. Jednym z renomowanych producentów medycznych jest firma Pjur, która posiada ponad 27-letnie doświadczenie w branży i jest certyfikowana zgodnie z normą EN ISO/ISO 13485. Bogate portfolio obejmuje produkty zgodne z nowymi rozporządzeniami UE w sprawie wyrobów medycznych, które mogą być doskonałym uzupełnieniem podczas korzystania z gadżetów erotycznych, zapewniając większą przyjemność, bezpieczeństwo i komfort.

Lubrykant medyczny – wodny, silikonowy a może regeneracyjny?

Lubrykanty wodne swoją konsystencją przypominają naturalne nawilżenie pochwy, co sprawia, że są idealne zarówno do stosowania podczas seksu, jak i zabaw z gadżetami erotycznymi. Jedną z ich głównych zalet jest to, że są łatwe do zmycia i nie pozostawiają klejącego uczucia na skórze. Są również bezpieczne w połączeniu z prezerwatywami lateksowymi i innymi akcesoriami erotycznymi. Dobrym przykładem jest lubrykant na bazie wody Pjur Basic, który jest bezzapachowy i przyjazny dla błon śluzowych, gdyż nie zawiera parabenów i daje łagodny poślizg, zapobiegając podrażnieniom.

Z kolei nawilżacze silikonowe mają swoje unikalne właściwości. Ich główną zaletą jest długotrwałe działanie, ponieważ silikon nie wchłania się tak szybko jak woda, dlatego są szczególnie polecane są w czasie dłuższych sesji seksualnych lub podczas igraszek w wodzie, np. pod prysznicem czy w wannie.

Innym bardzo dobrze sprawdzającym się regeneracyjnym lubrykantem jest Pjur Med Repair Glide, który został opracowany w zgodzie ze środowiskiem i korzystnie wpływa na kondycję wrażliwych miejsc intymnych. Za dobrym działaniem żelu stoi odpowiednio dobrany skład — kwas hialuronowy odpowiada za regenerację miejsc intymnych, a odpowiednie nawilżenie zapobiega otarciom i infekcjom, przynosząc dodatkowe przyjemności podczas penetracji. Rekomendowany jest w szczególności dla kobiet z problemem suchej pochwy, po kuracjach hormonalnych, a także w czasie menopauzy.

Wierzymy, że po zapoznaniu się z powyższym tekstem wybór odpowiedniego lubrykantu stanie się o wiele łatwiejszy, a suchość pochwy nie będzie już stanowiła problemu. W końcu seks powinien być dobrą zabawą, warto więc szukać rozwiązań, dzięki którym tak ważna sfera naszego życia będzie nam sprawiała przyjemność.

Autorem tekstu jest edukatorka seksualna Kamila Hrecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *