soda oczyszczona na nerki

Nerki – Jak używać sodu oczyszczonej w celu leczenia nerek?

Nerki są jednym z najważniejszych organów w organizmie. Niezdrowy styl życia, nieprawidłowe nawyki żywieniowe lub uwarunkowania genetyczne mogą czasami prowadzić jednak do ich uszkodzenia. Aby lepiej poradzić sobie z procesem leczenia najpierw należy poznać przyczynę. Wielu pacjentów decyduje się na konwencjonalną kurację, której głównym składnikiem jest soda oczyszczona. Liczne testy i ich opinie potwierdzają skuteczność.

W czasie trawienia Twoje nerki chronione są przez trzustkę, która odpowiada za przyswajanie na przykład skrobi. Jednak w zależności od diety nerki często przyswajają zbyt dużo wydzielanych przez trzustkę enzymów. Wówczas nerki produkują mniej wodorowęglanu sodu. To z kolei powoduje inne problemy zdrowotne.

Nerki i ich ważna rola w naszym życiu

Jedną z najważniejszych funkcji nerek jest wydzielanie dwuwęglanu sodu. To enzym, który odpowiada za prawidłową czynność nerek. Brak sodu w organizmie sprawia, że nerki zaczynają pracować jeszcze intensywniej starając się zapełnić niedobory. Gdy nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości następuje niedobór a w efekcie niewydolność nerek i niekorzystna zmiana wartości pH we krwi.

W badaniu przeprowadzonym w Royal London Hospital badacze próbowali zbadać wpływ sody oczyszczonej na kamienie nerkowe. Okazało się, że wyniki były imponujące. Soda okazała się korzystna nie tylko dla osób niewydolnych nerkowo, ale również dla tych, którzy każdego dnia musieli poddawać się dializom.

Osiągnięcie naukowców dało chorym nadzieję na normalne życie. Soda oczyszczona naprawdę jest w stanie zatrzymać i odwrócić niewydolność nerkową.

Pod koniec 2-letniego badania tylko 6,5% uczestników nadal potrzebowało dializy. Efekty są więc prawdziwie zadziwiające.

Jak używać sodu oczyszczonej w celu leczenia nerek?

  • Pierwszego dnia weź pół łyżeczki sody pod język i poczekaj aż się rozpuści.
  • Wymieszaj również jedną łyżeczkę sody, pół łyżeczki soli stołowej i 1,5 litra wody. Następnie wypij.

Należy również pamiętać o zmianie nawyków żywieniowych. Dieta powinna być zdrowa i zbilansowana. Aktywność fizyczna także nie powinna pozostawać obojętna.

Komentarze

  1. W innym artykule czytam jak odzwyczaic sie palic ,tam pisze pic 1 lyzke sody przez dwa tygodnie ale nie wiecej bo soda uszkodzi nerki to soda leczy nerki czy uszkadza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *