neem

Neem – odkryj sekret zdrowia i urody, źródło najcenniejszych wartości

Neem dla niektórych brzmi zupełnie nieznanie, dla innych podstawa życia i egzystencji człowieka. Neem to inaczej miodła indyjska jak sama nazwa wskazuje swoje korzenie ma w Indiach i tam jest doceniana i wykorzystywana możliwie jak najczęściej ze względu na szereg właściwości leczniczych które posiada. Warto więc aby pojawiała się w życiu Polaków. W Indiach roślina jest uznawana za najcenniejsza i drogocenną, można śmiało posunąć się do stwierdzenia że roślina ta jest czczona jako świętość w Indiach.

Neem – źródło najcenniejszych wartości zdrowotnych

neemNeem to nie nowa roślina, jej właściwości lecznicze znane i wykorzystywane były już w czasach starożytnych Indii. Roślina ta całą sobą dostarcza najważniejszych surowców mineralnych, witamin. Oznacza to w praktyce ze można wykorzystywać jako surowiec zarówno liście, nasiona, korzenie, owoce  a nawet korę z drzewa neem. W celach leczniczych o bardzo wielu właściwościach produkuje się także olej z pestek owoców neem. Olej z Neem zawiera w swoim składzie 53,4 % kwasu oleinowego, 25,1% palmitynowego, ponad 15% kwasu linolowego, 4,5% kwasu stearynowego i 1% linolenowego. W wersji sproszkowanej roślinę stosować można, jako preparat do pielęgnacji skóry głowy.

Olej i proszek nim odpowiedzią na wiele chorób w tym nieuleczalnych

Gama chorób w których wykorzystywany jest dobroczynny olejek z pestek czy proszek jest tak szeroka że ciężko wszystko spisać. Bez względu na postać tej rośliny wartości przekazywane do organizmu człowieka są takie same. Dlatego lekarstwa których podstawowym składnikiem jest neem wykorzystywane są do leczenia m.in. zapalenia płuc, zapalenia i infekcji dróg moczowych, wrzodów skóry, trądziku, grzybicy, chorób oczu, zapalenia jamy ustnej, malarii, cholery, ospy wietrznej, wrzodów żołądka. Wszystkie te działania neem zawdzięcza swoim bardzo silnym właściwościom zarówno antybakteryjnym jak i antywirusowym, ale to nie koniec posiada szereg właściwości antyseptycznych, przeciwgrzybicznych, antyzapalnie, przeciwpasożytniczo, przeciwgorączkowo, moczopędnie. Czy trzeba pisać więcej? Czy nie jest to najlepszy i najskuteczniejszy naturalny środek który każdy z nas powinien posiadać w swojej domowej apteczce.

Neem to źródło życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu każdego człowieka, niezawodny środek na wszelkie dręczące dolegliwości a jednocześnie naturalny, bez sztucznych chemicznych dodatków które z jednej strony leczą z drugiej zaś szkodzą.

Na świecie magia tego drzewa, i oleju na zimno tłoczonego z miodli urzeka wielu. Ludzie cenią olej jako extra kosmetyk dla skóry, doceniają jego skuteczność w ochronie roślin przed insektami, i to w naturalny sposób. Olej neem jest świetny jako preparat przeciw insektom dla zwierząt domowych.

Niewiarygodne zdaje się, ale to szerokie spektrum działania to nie efekt przereklamowania, ale już odkrytych i nazwanych w z miodli 140 aktywnych substancji, których skuteczność potwierdzały i nadal potwierdzają badania na uniwersytetach całego świata.

Neem – cud natury! źródło zdrowia – przepis na zapobieganie chorobom skóry

Postać sproszkowana liści dostępna jest w większości sklepów ze zdrową żywnością, niestety ze względu na warunki klimatyczne nie jesteśmy w stanie samodzielnie zasadzić i wyhodować tej cudownej życiodajnej rośliny. A szkoda. Warto jednak zakupić proszek lub olej i stosować w celach zdrowotnych.

Składniki

  • sproszkowane liście neem
  • jogurt lub jego odpowiednik

Sposób przygotowania drogocennej mieszanki

Przygotowanie jest banalnie proste i każdy z powodzeniem sobie z nim poradzi. Należy wymieszać jedną łyżeczkę do herbaty wraz z jogurtem, mlekiem, czy innym suplementem który akurat nam smakowo odpowiada.

Dawkowanie

Nie odnotowano przedawkowania ani skutków ubocznych ale zaleca się spożywanie 1 łyżeczki dwa razy dziennie sproszkowanych liści rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *