herbata z pestek arbuza

Herbata z pestek arbuza wspomaga pozbyć się kamicy nerkowej

Naszym nawykiem jest wypluwanie pestek arbuza podczas jego spożywania. Mało osób jednak wie, że herbata z pestek arbuza jest rewelacyjna dla naszego zdrowia. Powszechnie znany arbuz spożywany jest samodzielnie lub dodawany do naszych sałatek owocowych. W upalne dni jest niezwykle orzeźwiającym owocem.

herbata z pestek arbuzaArbuzy należą do jednych z najczęściej spożywanych owoców na świecie. Wszystko za sprawą swojego rewelacyjnego smaku oraz niezwykle soczystemu miąższowi. Mało osób wie, że wystarczy garstka pestek z arbuza, abyśmy mogli poprawić zdrowie naszego układu pokarmowego.

Następnym razem zanim zdecydujesz się wyrzucić pestki z arbuza musisz wiedzieć, że są one bogate w błonnik. Ten odpowiedzialny jest za wspomaganie układu trawiennego, zmniejszanie stanu zapalnego w przewodzie pokarmowym. Bardzo często wykorzystywany jest w leczeniu żółtaczki oraz pozbywaniu się pasożytów w jelitach.

Nasiona z pestek arbuza najczęściej wykorzystywane są mielone, gotowane oraz palone z których powstaje herbata z nasion arbuza. Taka herbata może być wykorzystywana przy infekcjach układu moczowego lub w przypadku występowania kamieni nerkowych. Wszystko za sprawą silnego działania moczopędnego.

Niezwykłe właściwości pestek z arbuza sprawiają, że są wykorzystywane przy rozszerzaniu naczyń krwionośnych, wszystko za sprawą związku chemicznego o nazwie cytrulina. Z tego względu pestki z arbuza nadają się do leczenia miażdżycy, nadciśnienia oraz dusznicy bolesnej.

Herbata z pestek arbuza, czyli jak ją przygotować?

Do przygotowania herbaty z pestek arbuza musimy zastosować się do poniższej instrukcji.

  1. Zbierz 4 łyżki pestek z arbuza (oczywiście świeżych).
  2. Dokładnie rozdrobnij pestki z arbuza.
  3. Ugotuj zmielone pestki z arbuza w 2 litrach wody – 15 minut gotowania.
  4. Odstaw herbatę z pestek arbuza do ostygnięcia.
  5. Odsącz herbatę od pestek.
  6. Tak przygotowaną herbatę można już pić.

W celu prawidłowego przyjmowania właściwości z tej herbaty, pijemy ją przez dwa dni, a następnie odstawiamy na jeden dzień. Czynność powtarzamy przez kilka tygodni, aby otrzymać rewelacyjne efekty. Warto spożywać tą herbatę w okresie letnim, gdyż arbuzy są owocami sezonowymi.

Dlaczego pestki z arbuza są takie zdrowe?

Właściwości pestek z arbuza są na prawdę zadowalające, gdyż pozytywnie wpływają na poprawę pamięci, poprawiają koncentrację oraz wzmacniają zdrowie komórek mięśniowych. Ze względu na fakt, iż poprawiają przepływ krwi to również pozytywnie wpływają na pracę naszego serca. Nie można zapomnieć, że właściwości moczopędne sprawiają, że jest to dobry wybór w pozbywaniu się kamieni nerkowych.

Nie możemy zapomnieć, że pestki z arbuza posiadają wiele wartościowych witamin i minerałów, w śród nich możemy zaliczyć żelazo, wapń, magnez, przeciwutleniacze jaki witaminy A, B i C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *