Chlorchinaldin – działanie, skład, dawkowanie

Czujesz, że drapie Cię w gardle? A może gardło boli Cię już od kilku dni? To dobry moment, aby zastosować Chlorchinaldin. Powiedz stop infekcji gardła i zahamuj ją, zanim na dobre się rozwinie. Chlorchinaldin to lek zarówno dla starszych jak i młodszych pacjentów. Jak go stosować? Odpowiadamy!

Chlorchinaldin – co to jest?

Gdy pojawia się infekcja gardła i jamy ustnej, sięgnij po tabletki do ssania Chlorchinaldin. To tabletki na ból gardła i jamy ustnej, które skutecznie go załagodzą. Lek jest zalecany w walce z zakażeniem gardła oraz jamy ustnej. Można go stosować także podczas antybiotykoterapii. Polecany jest także w zakażeniach dziąseł i pleśniawkach. Podczas ssania pastylek zwiększa się ilość i przepływ śliny, zapobiegając tym samym wysuszeniu śluzówki. Ponadto w ten sposób ułatwia się czyszczenie zanieczyszczonych tkanek.

Unikalny skład leku Chlorchinaldin

Chlorchinaldin zawiera w swoim składzie chlorochinadol – substancję czynną o potrójnym działaniu:

  • przeciwbakteryjnym,
  • przeciwgrzybiczym,
  • przeciwpierwotniakowym.

Związek ten jest skuteczny w zwalczaniu bakterii Streptococcus pyogenes, która jest przyczyną 90% bakteryjnych przypadków ostrego zapalenia gardła. Ponadto zwalcza bakterie takie jak Corynebacterium diphteriae, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Proteus vulgaris, Salmonella, Shigella czy Escherichia coli. Niszczy niektóre grzyby Candida albicans.

Jak działa Chlorchinaldin?

Chlorchinaldin działa przyczynowo na szerokie spektrum bakterii i grzybów. Hamuje rozwój infekcji gardła. Włączony do terapii, działa przyczynowo i leczy gardło. Co ważne, można go stosować na stan zapalny gardła i jamy ustnej, który dopiero się zaczął, jak również na taki, który jest już leczony antybiotykiem. Przyjmowany podczas kuracji antybiotykowej działa miejscowo. Warto również podkreślić, że Chlorchinaldin jako jedyny z produktów na gardło wskazany jest w leczeniu grzybicy poantybiotykowej.

Chlorchinaldin – stosowanie

Chlorchinaldin najczęściej stosuje się w stanach zapalnych jamy ustnej. Zalecana dawka preparatu to 1 tabletka co 1-2 godziny. Tabletkę należy ssać aż do całkowitego rozpuszczenia. Nie powinno się stosować większej dawki niż 10 tabletek na dobę. Nie stosować leku podczas posiłków.

Nie należy stosować leku przez długi okres ani w dawkach większych niż jest to zalecane. Jeśli w tym czasie objawy choroby się nasilą lub nie ustąpią, po kilku dniach stosowania Chlorchinaldinu należy skontaktować się z lekarzem.

Należy pamiętać, że Chlorchinaldin jest lekiem, a leki na ból gardła, jak wszystkie inne, należy stosować dokładnie w taki sposób, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza albo farmaceuty, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu i zdrowiu. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących przyjmowania preparatu należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *