ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy – co może się stać gry zanurzysz stopy w occie jabłkowym?

Ocet jabłkowy powstaje w wyniku fermentacji jabłek. Jest znany również pod skrótem ACV (z ang. Apple Cider Vinegar).

Jest wykorzystywany w każdej kuchni, ponieważ niezwykle poprawia smak przyrządzanych potraw a jednocześnie skutecznie leczy liczne problemy zdrowotne. Wykazano, że doskonale radzi sobie także z chorobami skórnymi, przebarwieniami oraz łupieżemCzytaj dalej a dowiesz się jak ten z pozoru banalny produkt wpływa na inne dolegliwości. Dowiesz się jak również jak pomaga w codziennej pielęgnacji stóp.

Ocet jabłkowy jako remedium na suche, zrogowaciałe i popękane stopy

Octu jabłkowego można także stosować do dezynfekcji ran. Wszystko to za sprawą stopnia jego kwasowości, który nie tylko oczyści skaleczenie, ale również przyspieszy proces gojenia. Jest o wiele skuteczniejszy niż wiele komercyjnych środków.

Spożywany każdego ranka zwiększy Twoją energię a zastosowany na stopy zmiękczy zrogowaciałą skórę i przyspieszy proces leczenia pęcherzy. Do tego celu wystarczy tylko dodać odrobinę octu do miski z ciepłą wodą. Włożyć do niej stopy na kilkanaście minut, osuszyć ręcznikiem i gotowe! Stopy będą prezentowały się pięknie co jest szczególnie ważne teraz, gdy sezon letni trwa w pełni.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł koniecznie podziel się z nim ze swoją rodziną i znajomymi. Wystarczy, że udostępnisz go na swoim profilu Facebook i gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *