Bóle głowy – domowe sposoby na bóle głowy, naturalne sposoby

Bóle głowy często są bagatelizowane, uznawane za zwykłe marudzenie, a tak naprawdę mogą być poważnym problemem. Ból głowy może sprawić, że codzienne życie jest trudnym wyzwaniem i zmusza nas do zmierzenia prosto do apteki po aspirynę. Jest to ciężka sytuacja, ponieważ ostatecznie utrwala problem zamiast go eliminować. Czy można poradzić sobie z bólem inaczej?

Kiedy spożywasz leki przeciwbólowe bez recepty, wszystko, co robisz, tłumi objawy i ignoruje prawdziwy problem, jaki powoduje ból głowy. Naturalne środki zaradcze na bóle głowy mogą zdziałać więcej niż zwykłe popijanie pigułki. Nie powodują spustoszenia w organizmie jak inne leki bez recepty lub leki na receptę, a Ty będziesz mniej narażony na ewentualne uzależnienie się od nich. Oto skuteczne metody na ból głowy.

Bóle głowy – napij się

Zostaw pakiet pigułek w szafce lekarskiej i złap się za szklankę wody. Naukowcy odkryli, że regularne popijanie wody może zmniejszyć nasilenie bólów głowy i migreny oraz zmniejszyć zapotrzebowanie na leki na receptę. Przeciętnie nie pijemy wystarczającej ilości wody dziennie, a to powoduje ból głowy. Kawa, alkohol, słodkie napoje, wszystko może powodować odwodnienie i tego właśnie należy unikać.

Popijanie wody może wydawać się zbyt oczywiste lub proste, aby faktycznie działać jako środek zaradczy ból głowy, ale może warto spróbować?

Papryka ostra – Cayenne

Korzystanie z czegoś pikantnego może nie brzmi dobrze, ale może naprawdę działać – okazuje się, że ostra papryka jest naprawdę czczona w królestwie naturalnych środków i dobrze radzi sobie z bólem i stanami zapalnymi. Sekretem sukcesu jest składnik zwany capsaicyną, który hamuje przyczynę odpowiedzialną za ból. Liczne badania potwierdzają, że stosując miejscowo do kanału nosowego doświadcza się znacznego zmniejszenia nasilenia bólów głowy – wszystko dzięki kapsaicynie.

Przepis – będziesz potrzebować

  • 1/4 łyżeczki proszku cayenne
  • 4 uncje ciepłej wody
  • waciki bawełniane

Jak wykonać mieszankę?

Rozcieńcz 1/4 łyżeczkę proszku cayenne w 4 uncjach ciepłej wody. Zanurz bawełnianą wymazówkę w roztworze i wymieszaj, aby się upewnić, że jest rozcieńczony – proszek może zatapiać się na dnie. Delikatnie włóż wilgotny wacik do wnętrza każdego nozdrza, aż poczujesz ciepło. Początkowo może to być trochę nieprzyjemne, szczególnie poczucie pieczenia, ale to oznaka, że działa. Ból głowy na pewno minie.

Bóle głowy – migdały i orzechy

Zamiast sięgać po kolejne pigułki, gdy masz bóle głowy, postaw na trochę migdałów. W przypadku codziennych bólów głowy typu napięciowego migdały mogą być naturalnym lekarstwem i zdrowszą alternatywą dla innych leków. Działają jako środek uśmierzający ból, ponieważ zawierają składnik zwany salicyną.

Spróbuj jeść garść lub dwa z tych zdrowych orzechów, kiedy poczujesz, że zaczyna się ból.

Uwaga: Osoby, które cierpią z powodu migreny, mogą stwierdzić, że migdały są substancją wyzwalającą od bólu.

Komentarze

  1. Do naturalnych sposobów na ból głowy i nie tylko pomaga Naturalna Aspiryna ,wyciąg z kory wierzby białej, po niej jak stosuję to mniej mnie boli głowa

  2. Bardzo często za bóle głowy niewyjaśnionego pochodzenia odpowiada Borelioza – warto zrobić sobie badania w tym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *