Piersi po ciąży

Piersi po ciąży – jak przywrócić im jędrność? Sposoby na piękne piersi

Piersi po ciąży niestety w wielu przypadkach tracą swoją jędrność. W związku z tym, kobiety zadają sobie pytanie – jak przywrócić im jędrność? Damskie piersi stworzone są zwłaszcza z gruczołów oraz tkanki tłuszczowej. Ciąża oraz karmienie to ciężka próba dla biustu. Niezwykle wiele kobiet narzeka, iż ich piersi po ciąży oraz karmieniu niezwykle się zmieniają. Niestety przeważnie na niekorzyść. Piersi po narodzeniu dziecka robią się większe oraz cięższe, gdyż gruczoły wytwarzają pokarm. Błyskawiczny wzrost piersi w trakcie ciąży oraz po porodzie niejednokrotnie doprowadza do rozstępów. Po czasie karmienia, gdy gruczoły przestają tworzyć mleko dla dziecka, biust obniża się oraz staje się bardziej obwisły.

Jak zmieniają się piersi po ciąży?

Wygląd piersi w ciąży oraz po porodzie jest zdeterminowany wieloma rozmaitymi elementami. Największy nacisk na to, jak wygląda biust po ciąży, mają zmiany hormonalne. Hormony funkcjonujące w czasie ciąży wywołują rozrastanie się płatów gruczołów sutkowych oraz w tenże sposób piersi przygotowują się do produkcji pokarmu. Pod naciskiem przemian hormonalnych piersi robią się większe chociaż o dwa rozmiary. Biust jest większy oraz twardszy. Po porodzie uaktywniają się hormony, jakie wywołują pobudzenie laktacji. W efekcie jej rozpoczęcia kanaliki wypełniają się mlekiem, poprzez co biust robi się jeszcze większy oraz cięższy. W związku z tymże piersi po ciąży są wrażliwe na tworzenie rozstępów. Gdy kobieta przestaje karmić, piersi niezwykle niejednokrotnie stają się obwisłe, ich rozmiar się obniża oraz zazwyczaj tracą własną sprężystość. W czasie karmienia piersią, kobieta może zmagać się z rozmaitymi kłopotami z piersiami.

Sposoby na piękne piersi po karmieniu

Niewątpliwie sytuacja, nie zawsze musi kończyć się w tenże sposób. Najpowszechniejszym rezultatem jest małe obniżenie się piersi po karmieniu, w porównaniu z rozmiarem sprzed ciąży. Aby temu zapobiec większość matek, jeszcze przed ciążą, „wzmacnia” własne piersi przy pomocy naprzemiennie letniej oraz chłodnej wody, na przykład podczas prysznica. Po karmieniu należałoby spróbować także takich pomocy jak ćwiczenia, masaże oraz wykorzystanie właściwych kosmetyków. Przede wszystkim jednakże, należałoby zadbać o właściwy biustonosz. Najtrudniejszą, jednak najlepszą techniką na poradzenie sobie z tymże kłopotem malejących piersi po karmieniu, jest jednakże akceptacja. Ok, może masz mniejsze piersi, lecz za to nic nie odbierze ci tychże chwil, spędzonych na karmieniu twojego małego. Partner zwykle nie widzi w tymże większego kłopotu.

Trenuj mięśnie klatki piersiowej, aby ujędrnić biust

To, czy piersi znowu będą kształtne, zależy także od kondycji mięśni klatki piersiowej. Kiedy je wesprzesz, lepiej utrzymają piersi. Poza nadmienionym ćwiczeniem z przyciskaniem rąk zaleca się pływanie, jakie idealnie oddziałuje na wygląd biustu. Możesz także robić pompki w wersji dla pań. Uklęknij, opierając się dłońmi, oraz unieś podudzia tak, aby łydki tworzyły z udami literę V. Zginaj ręce w łokciach, pilnując, aby nie dotykać posadzki klatką piersiową. Efektywne są także ćwiczenia z ciężarami. Usiądź na krześle, chwyć ciężary, podnieś ramiona w bok oraz zegnij pod kątem prostym. Spleć ciężary przed klatką piersiową, po czym odwiedź ramiona z powrotem na boki.

Poprawa piersi po ciąży – lifting

Jedną spośród szczególnie efektywnych oraz popularnych form liftingu piersi jest mastopeksja. Zabieg polega na zwiększeniu tkanki piersi, usunięciu nadmiaru skóry i ukształtowaniu. Nacięcia biegną po prostej linii kształtu piersi, następnie kierują się prosto w dół oraz poziomo blisko fałdu skórnego pod piersią. Blizna, jaka występuje w efekcie cięcia niestety jest trwała oraz nie można jej wyeliminować. Po pewnym okresie jednakże maleje oraz jest mało zauważalna. Dochodzi wówczas do przesunięcia miejsca kompleksu brodawka-otoczka sutkowa i modelacji gruczołu piersiowego. Przy okazji powiększania biustu można także go zwiększyć. Pod mięśniem piersiowym bądź tkanką wprowadzany jest wówczas implant, dzięki czemu biust otrzymuje nie jedynie nowy kształt, lecz także rozmiar. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym pod narkozą. U pań po odbytej ciąży zabieg nie może być przeprowadzany wcześniej aniżeli przed upływem sześciu miesięcy od porodu.

Zabieg powiększania piesi

Biust jako wzór piękna żeńskiego ciała zawsze był dla jego posiadaczki istotnym aspektem figury, informującym o seksapilu oraz urodzie. Mnóstwo pań jest nieusatysfakcjonowanych z owego, jak je zrobiła mama natura oraz chciałoby go polepszyć. Na operację powiększenia piersi decydują się zarówno młode mamy, jakich biust zniekształcił się w efekcie odbytej ciąży, jak i kobiety, jakie twierdzą, iż ich piersi po prostu są zbyt małe bądź obwisłe. Owego typu zabieg jest jedną spośród najpopularniejszych operacji plastycznych na całym świecie, gdyż nie jedynie zmienia rozmiar piersi, lecz także powoduje, iż są jędrniejsze, bardziej kształtne oraz proporcjonalne. Powiększanie biustu, więc augmentacja bądź mammoplastyka polega na operacyjnym wszczepieniu implantów pod każdą piersią. Największą obawą pacjentek, połączoną z operacją jest zagrożenie pozostania blizn. Lekarz przeprowadzający zabieg musi zatem zrobić odpowiednie cięcia, żeby ślady po nich były jak najmniej zauważalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *