Dieta Andersona

Dieta Andersona – przykładowy jadłospis i zalety stosowania diety

Dieta Andersona jest jedną z diet tzw. niełączenia. Menu w tej diecie zostało tak skomponowane, by nie zaburzyć równowagi kwasowo-zasadowej organizmu i procesów trawiennych. Co więcej stosowanie diety wspomaga trawienie i metabolizm, co powoduje efekt odchudzających.

Dieta Andersona

Podstawową zasada w diecie Andersona jest zrezygnowanie z łączenia produktów białkowych z węglowodanowymi. Autor diety jest przekonany, iż tylko taka żywność jest w stanie zadbać o zdrowie przy jednoczesnej możliwości, zdolności do odchudzenia. Brak połączeń wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej i dzięki temu dieta jest skuteczna.

Dieta Andersona – przykładowy jadłospis dnia

Podobnie jak w innych również w diecie Andersona liczy się urozmaicenie w miarę możliwości. I tak pierwszego dnia przed południem poleca się nam spożyć banana oraz szklankę 250ml soku z jabłek. Po południu do 16tej natomiast zaleca się szklankę soku pomidorowego oraz sałatkę colesław w dawce 100g.

Późne popołudnie to czas na posiłek z piersi kurczaka ok 200g oraz brokułów – 100g. Ważne aby posiłek ten był spożyty do godziny 20tej. Kolejny dzień to kolejne produkty. Przed południem kiść winogron i szklanka soku gruszkowego, po południem szklanka soku z marchwi w towarzystwie sałatki pomidorowej.

Danie główne po 16tej to propozycja z ryżu (50g) oraz surówki. Trzeci dzień to również gruszka, tym razem nie pod postacią soku a owocu i to w ilości sztuk dwóch. Jako para do gruszki sok pomarańczowy – 1 szklanka. Po godzinie dwunastej sok wielowarzywny oraz brokuły na parze. Wieczorne danie to łosoś w warzywach na ostro, porcja 200g.

Jak widać dieta może być lekka i urozmaicona. Znajdują się w niej zarówno owoce, warzywa, jak też zboża, mięso, a nawet ryby. Jest w czym wybierać, bowiem poza wymienionymi poleca się również soki takie jak z grapefruita, winogronowy, wieloowocowy.

Zaś w kwestii dań głównych w diecie obecne jest spaghetti neapolitańskie, zupa pomidorowa z owocami morza, czy pełnoziarnisty makaron z sosem brokułowym, karczochy, indyk w ziołach czy chłodnik ogórkowy. Można dostrzec przewagę pomidorów oraz zielonych warzyw, które do dostarczają organizmowi niezbędnych składników kompleksowo.

Dieta Andersona – zalety diety

Dieta Andersona ma kluczową zaletę – jest skuteczna. Poniekąd skuteczność wiąże się z niewielkimi racjami żywnościowymi. Ważnym elementem jets postać soków, przecierów, które w żołądku na dłużej dają uczucie sytości. To ważne w przypadku złych nawyków żywieniowych podjadania między posiłkami.

W tej diecie poza propozycją posiłków dozwolone jest spożywanie wody, bowiem soki są traktowane jako posiłek, nie zaś sam napój towarzyszący. Rzadko o tym pamiętamy traktując soki warzywne i owocowe ponadto co zjadamy z talerza.

Dieta ta daje mnóstwo możliwości kompozycji pysznych i lekkich posiłków. Dzięki nim nie będziemy cierpieć na zgagę, wzdęcia, czy zatwardzenie. Składniki te świetnie regulują procesy metaboliczne, przyczyniają się do oczyszczenia organizmu i poprawy funkcji życiowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *