Sok z marchwi

Sok z marchwi – dlaczego warto pić sok z marchwi każdego dnia?

Sok z marchwi to doskonałe rozwiązanie dla naszego zdrowia, o który nie może zapomnieć. Marchewka jako jedno z nielicznych warzyw jest uznawana za doskonały produkt zdrowej żywności. Marchew posiada wiele właściwości zdrowotnych dla naszych oczu, skóry, zębów oraz układu trawiennego. Picie soku z marchwi to samo dobro, oto kilka powodów dla których warto pić sok z marchwi każdego dnia.

Dlaczego warto pić sok z marchwi każdego dnia?

1.Wysoka zawartość witaminy A

Sok z marchwiTego aspektu nikomu nie trzeba przypominać, ale taka jest prawa, marchewka jest olbrzymim magazynem witaminy A. Jedna szklanka soku z marchwi dostarcza nam, aż 800% dziennego zapotrzebowania na tą właśnie witaminę. Większość z nas doskonale wie, że witamina A jest potrzebna w celu utrzymania prawidłowego wzroku. Spożywając sok z marchwi będziemy mieli pozytywny wpływ na nasz wzrok, który może się poprawić.

2. Sok z marchwi – dostarczy ci witaminę C

Marchew to nie tylko witamina A, ale również składnica witaminy C. Jedna szklanka soku z marchwi zaspokoi nasz organizm na dzienne zapotrzebowanie tej witaminy, aż w 35%. Ta witamina jest potrzebna w naszym organizmie w wielu procesach. Do niektórych z nich możemy zaliczyć wytwarzanie kolagenu w skórze. Witamina C jest uznawana za uznawana za przeciwutleniacz, a więc jej właściwości pomagają oczyścić organizm z toksyn.

3. Sok z marchwi posiada potas

Dbając o zdrowie musi zadbać również o odpowiednią równowagę płynów oraz elektrolitów w komórkach. Doskonale w tym przypadku spełnia swoja funkcję potas. Spożywając szklankę soku z marchwi dostarczymy go naszemu organizmowi, aż w 10% dziennego zapotrzebowania. Dbając o odpowiednie zapotrzebowania potasu w naszym organizmie możemy uchronić się przed licznymi chorobami, np. hiperkaliemią, trądzikiem, bólem mięśni czy problemy z suchą skórą. Warto pamiętać, że duże spożywanie potasu nie jest zalecane dla osób z chorymi nerkami.

4. Sok z marchwi = mało kalorii

Niski poziom kalorii w większej wadze powinien interesować osoby będące na diecie. Spożywając szklankę soku z marchwi nie musimy się martwić, że nasza waga wzrośnie. Jeżeli 41Kcal które znajduje się w 100g marchewki jest dla ciebie za mało, to zawsze możesz przyjąć dodatkowo szklankę mleka, jogurtu owocowego lub lody.

Jak widać marchew jest doskonałym źródłem cennych witamin i minerałów, dlaczego więc nie zamienić szklanki kawy z szklanką soku z marchwi?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *